Saturday, 18 July 2015
27 November 2021
سوت

«افشین پیروانی جانشین حمید استیلی»

2010 April 21

محمدرضا / رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

تصمیمات عجیب در باشگاه پرحاشیه استیل‌آذین بالاخره منجر به‌انتخاب افشین پیروانی به‌جای حمید استیلی شد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رشته باریکی که حمید استیلی را به استیل‌آذین پیوند می‌داد با تساوی بدون گل مقابل تیم قعرجدولی ابومسلم کاملن ازهم گسیخت تا باشگاه در فاصله 3 بازی تا پایان فصل، تصمیم به برکناری سرمربی بگیرد. یک هفته پیش از این هم استیل‌آذین در یک‌چهارم نهایی جام حذفی مغلوب ذوب‌آهن شده بود. تورنمنتی که برای باشگاه اهمیت ویژه‌ای داشت. استیل‌آذین پس از صعود به لیگ‌برتر، با هزینه زیاد و خرید ستارگانی مثل علی کریمی، حسین کعبی و درنهایت مهدی مهدوی‌کیا کسب یکی از سهمیه‌های آسیا را هدف قرار داد، ولی تساوی روز جمعه در ورزش‌گاه اکباتان مقابل ناامید‌ترین تیم لیگ، شانس این تیم برای کسب رتبه سوم و حتا چهارم که در حالتی خاص منجر به صعود به لیگ قهرمانان آسیا می‌شد را به‌حداقل رساند.

استیلی پیش از این بازی هم جای‌گاه مطمئنی روی نیمکت استیل‌آذین نداشت و نتایج پرنوسان این تیم در لیگ برتر، باشگاه را درباره حفظ این سرمربی جوان دچار تردید کرده بود و شاید نبودن یک مربی مناسب جای‌گزین بود که به ادامه این همکاری انجامید.

حتا یک‌بار استیلی که می‌دانست فصل آینده به طور قطع جایی در تیم نخواهد داشت، تصمیم به استعفا گرفت ولی مدیریت باشگاه ترجیح داد با توجه به نزدیک بودن پایان فصل، او را بازگرداند.

خبر برکناری استیلی و انتخاب افشین پیروانی به‌عنوان سرمربی جدید، با واکنش برخی بازیکنان از جمله علی کریمی و مهدوی‌کیا  روبه‌رو شد که عقیده داشتند این تغییرات می‌توانست در نیم‌فصل یا پایان فصل انجام شود.

مدیرعامل باشگاه استیل آذین گفت: «انتخاب افشین پیروانی کاملن حرفه‌ای و با نظر تمامی اعضای هیت مدیره باشگاه استیل آذین بوده است.»

مصطفا آجرلو پیرامون تغییر سرمربی تیم استیل‌آذین در فاصله یک هفته مانده به پایان مسابقات لیگ اظهار کرد: «این حق کنونی هر باشگاه است که درباره سرنوشت خود تصمیم بگیرد. ما ضمن تشکر از تلاش‌ها و زحماتی که حمید استیلی سرمربی سابق تیم برای استیل‌آذین کشید با توجه به حذف از مسابقات جام حذفی و انجام بازی ضعیف که برابر ابومسلم داشتیم به این جمع‌بندی رسیدیم که در یک اقدام کاملن حرفه‌ای می‌توانیم با دادن شوک مثبتی به تیم استیل‌آذین از بازی‌‌های آتی امتیازات خوبی گرفته و در نهایت سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را در فصل آینده به‌دست آوریم.»

اما مصطفا آجورلو، مدیرعامل استیل‌آذین می‌گوید که باشگاه برای رسیدن به اهدافش، چاره‌ای جز این تغییر نداشته: «دوست داشتم همکاری با استیلی را ادامه می‌دادیم اما به‌خاطر باشگاه و رسیدن به اهداف‌مان تصمیم دیگری گرفتیم. فوتبال شبیه زندگی است، چه مدیر، چه مربی و چه بازیکن، این شرایط برای همه وجود دارد.»

حقیقت این است که مایل بودم با استیلی کار را ادامه بدهم و اگر فرصت‎های ما در بازی با ابومسلم گل می‌شد، شاید این اتفاق نمی‌افتاد. به‌هر حال باید به مسوولان باشگاه و اعضای هیات‌مدیره حق داد که درخصوص تیم تصمیم‌گیری کنند. تصمیم بسیار مهمی بود. این مهم بود که ببینیم چه تصمیمی به نفع باشگاه است. جلسات سختی داشتیم و در نهایت به نتیجه رسیدیم.» آجورلو اضافه کرد: «3 بازی در پیش داریم و در این بازی‌ها باید به درک مشترکی برسیم. ما باید امسال تیم را به آسیا ببریم. امروز در فوتبال ما نتیجه مهم است.»

هم‌چنین حشمت مهاجرانی، مدیر فنی استیل‌آذین عنوان کرد: «استیلی با صداقت کار کرد اما صلاح مدیریت مجموعه بر این بود که تغییراتی در کادر فنی ایجاد کنند. در آستانه بازی با پرسپولیس مطمئن باشید همه قلب او با تیم ماست.» او اضافه کرد: «در روزهای اخیر جلسات زیادی با آقای آجورلو و همین‌طور چراغ‌پور داشتیم. من حمید را خیلی دوست دارم اما باید این چیزها را در فوتبال پذیرفت.‌»

مهاجرانی خطاب به بازی‌کنان هم گفت: «باید با تمام قدرت برای بازی بعدی آماده شویم و تکلیف خودمان را خودمان روشن کنیم. همه چیز در بازی ما مقابل پرسپولیس رقم می‎خورد. هر بازی‌کنی اگر در بازی با ابومسلم اشتباهی داشت، برای جبران اشتباهات خودش تلاش کند.» انتخاب پیروانی‌ شوکی است که باشگاه به‌عنوان آخرین راه‌حل برای کسب سهمیه آسیا به کار برد.

بالاخره مراسم معارفه سرمربی جدید تیم فوتبال استیل‌آذین در حضور بازی‌کنان و مدیران این تیم انجام شد. پیروانی به‌همراه آجرلو وارد این مجموعه ورزشی شدند و به سرعت به سالنی که در آن تمامی بازیکنان تیم استیل‌آذین حضور داشتند رفته تا پیروانی به‌عنوان سرمربی جدید معرفی شود.

پیروانی هنگام ورود به سالن در صحبت‌های کوتاهی در پاسخ به این سوال که درست است که توافق شما برای حضور در کادر فنی تیم استیل‌آذین منوط به پذیرش دستیاری مربیانی چون فاتح ‌تریم یا مصطفا دنیزلی بوده است، تصریح کرد: «ما در حال حاضر به فکر بازی حساس و پراهمیت آتی استیل‌آذین در لیگ برتر هستیم. فعلن تمام تمرکزمان معطوف به این مسابقه است و پس از آن مفصل در این‌باره فکر کرده و صحبت خواهیم کرد.

وی درباره جدایی حمید استیلی از این تیم صحبتی نکرد و تنها گفت این موضوع به من ارتباطی ندارد.

این مربی جدید اما هیچ قولی نداد. او جریان انتخابش را این‌گونه شرح داد: «48 ساعت پیش، این پیشنهاد را دریافت کردم. تنها با هدف کمک به مجموعه استیل‌آذین وارد این باشگاه شدم و امیدوارم به اهدافمان دست پیدا کنیم.»

سرمربی جدید استیل‌آذین اضافه کرد: «من نیامده‎ام که در این 3 بازی شق‌القمر کنم. آمده‎ام تا صمیمیت و رفاقت را در تیم بیشتر کنم. این تیم برای من بوی پرسپولیس را می‎دهد و همه ما پرسپولیسی هستیم، اما الان با خود پرسپولیس رقابت داریم و باید با قدرت رقابت کنیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,