Saturday, 18 July 2015
09 December 2021

«تکذیب ممنوع‌الخروج ‌بودن خاتمی توسط وزیر اطلاعات»

2010 April 22

وزیر اطلاعات ایران ضمن تکذیب خبر ممنوع‌الخروج بودن محمد خاتمی رییس‌جمهوری سابق ایران اظهار داشت: «ممنوع‌الخروج شدن اشخاص دست قوه قضاییه است و هرگاه که این دستگاه حکمی صادر کند این کار صورت خواهد گرفت.»

حیدر مصلحی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیت دولت به خبرنگاران گفت: «محمد خاتمی ممنوع‌الخروج نیست و تاکنون چنین دستوری از سوی قوه قضاییه صادر نشده است».

بر اساس گزارش‌های داخلی محمد خاتمی رییس جمهوری سابق ایران روز پنج‌شنبه گذشته در حالی که قصد داشت برای شرکت در همایش خلع سلاح هسته‌ای به هیروشیمای ژاپن سفر کند با ممانعت ماموران امنیتی مواجه شد.

هر چند که برخی منابع خبر از ممنوع‌الخروج بودن آقای خاتمی را اعلام کردند اما به گفته ی آقای علی‌زاده طباطبایی وکیل آقای خاتمی وی تنها به سفارش برخی نهادها از سفر به ژاپن منصرف شده است.

وزیر اطلاعات ایران هم چنین در خصوص وضعیت مهدی هاشمی فرزند آیت‌اله هاشمی رفسنجانی رییس مجلس خبرگان گفت: «حکم جلب مهدی هاشمی در دست داریم، اما وقت آن برسد نسبت به دست‌گیری وی اقدام خواهیم کرد.»

گفتنی است مهدی هاشمی شهریور ماه سال گذشته در پی حوادث پس از انتخابات ایران به لندن سفر کرد. به گفته‌ی نزدیکان وی قرار بود آقای هاشمی برای بازدید از برخی شعب دانشگاه آزاد اسلامی به چند کشور سفر کند و نیز در زمینه ادامه تحصیل رای‌زنی کند. پیش از این برخی از رسانه‌های حامی دولت و نیز در جریان پروژه اعتراف‌گیری از متهمان حوادث انتخابات به فعالیت مهدی هاشمی در جریانات پس از انتخابات اشاره کردند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,