Saturday, 18 July 2015
01 December 2021

«هشدار کشورهای غربی در مورد سفر به تایلند»

2010 April 25

در پی انفجاری در محدوده منطقه تجاری شهر بانکوک که به کشته شدن 5 نفر و زخمی شدن بیش از 100 نفر منجر شد، کشورهای آمریکا، استرالیا، انگلستان و فرانسه در مورد سفر به این کشور به شهروندان خود هشدار دادند.

دولت انگلستان در این زمینه به شهروندان خود هشدار داد از سفرهای غیر‌ضروری به این کشور پرهیز کنند و این هشدار را دلیل نگرانی از امنیت شهروندان خود دانست و خاطرنشان کرد که خشونت‌ها در این کشور ممکن است بدون هیچ اعلامی گسترش یابد.

در همین حال دفتر امور خارجه انگلستان اعلام کرد که شرایط تایلند روز به روز در حال تغییر است و از شهروندانی که در حال حاضر در کشور تایلند اقامت دارند و یا کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند خواست با مراجعه به وب‌سایت وزارت امورخارجه از جزییات مربوط به اتفاقات تایلند آگاه شوند.

«برنارد والرو» سخن‌گوی وزارت خارجه فرانسه نیز در سخنانی اعلام کرد: «ما از هم‌وطنان خود تقاضا می‌کنیم که کاملن هوشیار باشند و از رفتن به مکان‌هایی که تجمعات سیاسی در آن دایر است خودداری نمایند.»

مقامات امریکایی و استرالیایی نیز پس از حملات نارنجکی در پایتخت تایلند از شهروندان خود خواستند از سفرهای غیر ضروری به این کشور خودداری کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,