Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
کربکندی در پی قطع برق استادیوم آزادی:

«پس چرا فقط پروژکتورها خاموش شد»

2010 April 25

بیانیه رسمی شرکت برق منطقه ای تهران بزرگ کافی بود تا ابهام در قطع برق ورزشگاه آزادی اوج بگیرد.

بازی روز جمعه پرسپولیس و صباباتری که با پیروزی تیم پرطرف‌دار تهرانی برگزار شد‌، صحنه‌ای نادر داشت. برق ورزشگاه در شرایطی که طوفان عجیبی در ورزشگاه بود‌، قطع شد. در زیر بارش شدید باران و درحالی که باد شدیدی می‌وزید‌، حوار محمد عراقی به عنوان اولین پنالتی زن پشت توپ ایستاد و ضربه‌اش را از دست داد پرسپولیس پیش چشم همه تماشاگرانش شوکی بزرگ را تجربه کند. همان لحظه اما ناگهان برق ورزشگاه رفت تا شوکی بزرگ به صباباتری و بازیکنانش وارد شود که داشتند آماده شادی می‌شدند. ناگهان همه پروژکتورها خاموش شدند و 10 دقیقه‌ای شرایط به همین شکل پیش رفت. پرژکتورها خاموش بودند اما تمام چراق‌های ورزشگاه روشن بودند.

با از سرگیری بازی اما این پرسپولیس بود که جریان پنالتی‌ها را در دست گرفت و بازی باخته را با پیروزی عوض کرد تا هلهله شادی نصیب جمعیتی پر تعداد شود که ساعت‌ها به انتظار این برد زیر باران‌، بی‌وقفه تیم‌شان را فریاد زدند‌. پرسپولیس بازی را برد و به فینال رسید‌. با شروع مجدد بازی انگار روحیه پرسپولیس بازگشت و این تیم توانست شادی را نصیب هوادارانش کند.

گزارش‌گر بازی علت این اتفاق نادر را این‌گونه اعلام کرد:«‌شوک برق و قطع آن سبب شد تا پروژکتور‌ها برای دقایقی خاموش شوند و این مشکل نه از ورزشگاه که از برق منطقه 22 تهران بوده و قطعی برق در این بخش از تهران‌، سراسری بوده است.‌»

پس از مسابقه هم ضیا‌آذری در شرح آن‌چه آن لحظه رخ داد گفت: «‌لحظه‌ای برق رفت و برگشت اما چون لامپ‌های پروژکتورها گازی هستند برای بازگشت به حالت عادی باید ابتدا خنک می‌شدند . همین سبب شد تا ما 10 دقیقه‌ای نور نداشته باشیم.»

این گفته رییس مجموعه می‌توانست دقیق‌ترین مرجع باشد برای از بین رفتن هر سو‌تفاهمی اما بیانیه شرکت توزیع برق منطقه‌ای استان تهران که صبح امروز منتشر شد همه چیز را به هم ریخت. در این بیانیه آمده بود: «‌وجود اختلالات در شبکه داخلی استادیوم آزادی منجر به قطع برق این ورزشگاه در شام‌گاه جمعه 3 اردیبهشت ماه جاری شده است.»

در این اطلاعیه با اشاره به عدم وجود مشکل فنی از سوی این شرکت در تامین برق ورزشگاه‌ آزادی، بهینه‌سازی شبکه داخلی این ورزشگاه و تجهیز به مولدین برق اضطراری به منظور تامین برق مستمر و پایدار از سوی مسوولان ذیربط را خواستار شد.

بیانیه‌ای که سبب شد تا باشگاه صباباتری و مردم قم به اتفاقات بازی تیم‌شان با پرسپولیس مشکوک شوند. عباس مردی قائم‌مقام این تیم به خبرآنلاین می‌گوید: «‌ما شوکه شدیم که چطور چنین اتفاقی رخ داده است‌. موضوع را از طریق شرکت برق منطقه‌ای که تعقیب کردیم متوجه شدیم هر مشکلی بوده از درون ورزشگاه رخ داده است و این تردیدهای‌مان را بیشتر کرده است. دقت کنید بازیکن ما ک پشت توپ می‌رود تا ضربه‌اش را بزند و در شرایطی که توپ آن‌ها خراب شده‌، برق ورزشگاه می‌رود. این اتفاق کمک بزرگی بود تا پرسپولیسی‌ها بتوانند به بازی برگردند. من این برد را به علی دایی و شاگردانش تبریک می‌گویم اما باید این ابهم ما بر طرف شود که چطور پس از اخراج حرف و حدیث‌دار بازیکن‌مان‌، ناگهان برق هم می‌رود تا نتیجه بازی علیه ما شود. از صبح تلاش می‌کنیم تا با ضیا‌آذری تماس بگیریم اما او در دست‌رس نیست. ما باید این شک‌مان را از بین ببریم و مطمئن شویم خدای ناکرده اتفاقی رخ نداده است‌. نباید مردم عزیز قم در این رابطه مردد بمانند. تا زمانی هم که این تردید مان رفع نشود‌، موضوع را پی می‌گیریم.‌»

دست‌رسی از صبح امروز به مدیر ورزشگاه آزادی تقریبن غیر‌ممکن شده بود اما عزیز محمدی‌، رییس سازمان لیگ سعی می‌کند از آن‌چه در ورزشگاه رخ داده دفاع کند: «‌این ابهام‌سازی‌ها کار درستی نیست. مدیر ورزشگاه که در این باره توضیحات لازم را داد. مگر ممکن است کسی برق ورزشگاه را قطع کند؟ باد و باران را مگر ندیدید‌؟ آن‌ها هم ساختگی بودند؟»

به عکس او اما کربکندی‌، مربی صبا که تیمش بازنده بازی است، می‌گوید: «‌باختیم و اگر چیزی بگویم برای خیلی‌ها قابل هضم نیست اما من می‌گویم اگر برق رفته چرا فقط پروژکتورها خاموش شدند. چرا سکوها برق داشتند‌؟ چرا رختکن‌ها برق‌شان قطع نشد؟ مگر نمی‌گوییم قطع برق سراسری بوده پس باید تاریکی مطلق رخ می‌داد. ما فقط می‌خواهیم پاسخ این ابهام‌مان داده شود.»

منبع

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,