Saturday, 18 July 2015
09 December 2021

«آن‌قدراین جوان را فراموش کردیم که جوانیش تمام شد»

2010 April 25

بهروز جاوید‌تهرانی‌، از جریانات پس از 18 تیر 78 در زندان است‌. یعنی بیش از ده سال‌. ده سال می‌دانی یعنی چه‌؟ می‌دانی اگر یک جوان را ده سال در بندی که تو می‌دانی چه بندی است به زنجیر کنند‌، چه می‌ماند از او‌؟

تقصیر نظام نیست‌. تقصیر حکومت نیست‌. تقصیر دولت آقای خاتمی و محمود احمدی‌نژاد هم نیست‌. شاهرودی و لاریجانی و سید‌علی خامنه‌ای هم تقصیری ندارند‌. من و تو هم که اصلن هیچ‌. به ما چه‌؟

تقصیر بهروز است‌. تقصیر همان جوان ده سال پیش است که برای آزادی فریاد زد‌. شاید برای من و تو‌. نمی‌دانم‌. عصر جمعه ما را خراب نکن‌. می‌خواست فریاد نزند‌. به ما چه‌؟

بهروز جاوید‌تهرانی، آخرین زندانی بازمانده از قیام خونین ۱۸ تیر ۷۸، در اعتراض به انتقال خود به سلول‌های انفرادی زندان گوهردشت و شرایط طاقت‌فرسا و غیر انسانی موجود، در هفتمین روز اعتصاب غذا به‌سر می‌برد. به گزارش تارنمای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، این زندانی سیاسی ۱۷ اسفند ماه گذشته با یورش گروهی از ماموران بند یک (به ریاست حسن آخریان) هم‌راه با ضرب و شتم به سلول‌های انفرادی معروف به سگ‌دونی منتقل شد که طی این مدت چند بار به اطلاعات زندان منتقل شده و توسط کرمانی و فرجی، رییس و معاون اطلاعات زندان مورد شکنجه‌های جسمی قرار گرفته است.

علت فشارهای مضاعف بر بهروز جاوید‌تهرانی، ادامه اعتراضات این زندانی سیاسی در زندان و نارضایتی وی از حضور در بندهای جانیان خطرناک می‌باشد. گزارش فعالین حقوق بشر هم‌چنین خاطرنشان می‌سازد بهروز در اعتراض به انتقال خود به سلول‌های انفرادی، شکنجه‌های جسمی اعمال شده و هم‌چنین شرایط طاقت‌فرسا و غیر‌انسانی بند مذکور، از ۱۱ فروردین ماه در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد و شرایط جسمی او به دلیل شکنجه‌های جسمی، شرایط غیر‌انسانی و اعتصاب غذا رو به وخامت گذاشته است.

منبع

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۱ Comment

 1. 1

  خوشحالم که این مطلب را درج فرموده اید اما نویسنده این مطلب این حقیر هستم و ذکر منبع لطف شما را میرساند
  http://balatarinsight.wordpress.com
  —-
  رادیو کوچه:
  با درود
  ضمن تشکر از همراهی شما
  منبع مطلب بهره برده شده زیر آن ذکر شده به هر روی ما وظیفه خود می دانیم که به این لینک نیز اشاره شود