Saturday, 18 July 2015
27 November 2021

«امتناع سربازان ازخدمت در سپاه و نیروی انتظامی»

2010 April 26

اکثر افراد و واجدین شرایط خدمت وظیفه عمومی که برای تقسیم نیرو و مشخص شدن محل و یگان خدمتی خود به میدان سپاه تهران و سازمان وظیفه عمومی مراجعه می‌کنند متقاضی گذراندن دوره سربازی خود در ارتش می‌باشند و از خدمت در نیروی انتظامی و سپاه پاسداران امتناع می‌ورزند.

منابع خبر جرس با اعلام این خبر می‌افزایند: «با توجه به مزایا و تسهیلاتی که سپاه و نیروی انتظامی نسبت به ارتش برای سربازان دارد این نکته موجب تعجب و بعضن خشم مسوولان تقسیم نیروها گردیده به طوری که در برخورد با سربازان از ویژگی‌های این نهادها و ومزیتشان برای آن‌ها سخن می‌گویند و آن‌ها را ترغیب به خدمت در سپاه و علی‌الخصوص نیروی انتظامی نموده  و بعضن تهدید می‌کنند که ممکن است آن‌ها را به نقاط مرزی و یا بد آب و هوا بفرستند.»

شایان ذکر است که سپاه و نیروی انتظامی در پی سرکوب اعتراضات مردمی پس از انتخابات 22 خرداد وجهه خود را نزد افکار عمومی از دست داده است و به همین علت سربازان و به خصوص افراد تحصیل کرده شرایط سخت و تغذیه بسیار بد ارتش را به این دو نهاد ترجیح می‌دهند.

منبع

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۱ Comment


  1. farshid
    1

    قبل از این سرکوبها هم نیروی انتظامی جای مناسبی برای خدمت سربازی نبود.اکثر فرمانده های این نیرو ، سپاهی و مامور در یگان نیروی انتظامی بودند.و همه لفظ پاسدار را یدک میکشیدند.و یا بازمانده های نیروهای کمیته بودند و مشکل اصلی رعایت نکردن شان و منزلت سربازها بود.
    بهرحال تلف کردن ۲ سال از عمر ما جوانها چه در کلانتریها و چه در پادگانها و نقاط مرزی یکی دیگر از تمام ظلمهای این سیستم ناخواسته برای ما جوانهاست.
    در سرزمینی که سیستم دولتی بجای خدمت به مردم خودش در مورد همه چیز گرو کشی میکند ، دیگر مفهوم دولت و لزوم یک سیستم جامع حکومتی معنایی ندارد