Saturday, 18 July 2015
05 December 2021
سوت

«ابهام در خاموشی بازی پرسپولیس و صبا»

2010 April 26

محمدرضا / رادیوکوچه

بازی پرسپولیس و صباباتری که با پیروزی تیم پرطرفدار تهرانی برگزار شد، صحنه‌ای نادر داشت. برق ورزش‌گاه در شرایطی که طوفان عجیبی در ورزش‌گاه بود، قطع شد.

در زیر بارش شدید باران و در حالی‌که باد شدیدی می‌وزید، حوار محمد عراقی به‌عنوان اولین پنالتی‌زن پشت توپ ایستاد و ضربه‌اش را از دست داد. تا پرسپولیس پیش چشم همه تماشاگرانش شوکی بزرگ را تجربه کند، اما همان لحظه ناگهان برق ورزش‌گاه رفت تا شوکی بزرگ به صباباتری و بازیکنانش وارد شود که داشتند آماده شادی می‌شدند. ناگهان همه پروژکتورها خاموش شدند و 10 دقیقه‌ای شرایط به‌همین شکل پیش رفت. پرژکتورها خاموش بودند اما تمام چراغ‌های ورزش‌گاه روشن بودند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

با از سرگیری بازی این پرسپولیس بود که جریان پنالتی‌ها را در دست گرفت و بازی باخته را با پیروزی عوض کرد تا هلهله شادی نصیب جمعیتی پرتعداد شود که ساعت‌ها به انتظار این برد زیر باران، بی‌وقفه تیمشان را فریاد می زدند. پرسپولیس بازی را برد و به فینال رسید،و این تیم توانست شادی را نصیب هوادارانش کند.

گزارش‌گر بازی علت این اتفاق نادر را این‌گونه اعلام کرد: «شوک برق و قطع  آن سبب شد تا پروژکتورها برای دقایقی خاموش شوند و این مشکل نه از ورزش‌گاه، که از برق منطقه 22 تهران بوده و قطعی برق در این بخش از تهران، سراسری بوده است.»

پس از مسابقه هم ضیا آذری در شرح آن‌چه آن لحظه رخ داد گفت: «لحظه‌ای برق رفت و برگشت اما چون لامپ‌های پروژکتورها گازی هستند برای بازگشت به حالت عادی باید ابتدا خنک می‌شدند. همین سبب شد تا ما 10 دقیقه‌ای نور نداشته باشیم.»

این گفته رییس مجموعه می‌توانست دقیق‌ترین مرجع باشد برای از بین رفتن هر سو‌تفاهمی اما بیانیه شرکت توزیع برق منطقه‌ای استان تهران همه چیز را به‌هم ریخت. در این بیانیه آمده بود: «وجود اختلالات در شبکه داخلی استادیوم آزادی منجر به قطع برق این ورزشگاه در شام‌گاه جمعه 3 اردیبهشت ماه جاری شده است.»

بیانیه‌ای که سبب شد تا باشگاه صباباتری و مردم قم به اتفاقات بازی تیم شان با پرسپولیس مشکوک شوند. عباس مردی قائم‌مقام این تیم می‌گوید:« ما شوکه شدیم که چطور چنین اتفاقی رخ داده است‌. موضوع را از طریق شرکت برق منطقه‌ای که تعقیب کریم متوجه شدیم هر مشکلی بوده از درون ورزشگاه رخ داده است و این تردیدهای‌مان را بیشتر کرده است. دقت کنید بازیکن ما که پشت توپ می‌رود تا ضربه‌اش را بزند و در شرایطی که توپ آن‌ها خراب شده‌، برق ورزشگاه می‌رود. این اتفاق کمک بزرگی بود تا پرسپولیسی ها بتوانند به بازی برگردند.

در ادامه مربی صبا که تیمش بازنده بازی است می‌گوید: «‌باختیم و اگر چیزی بگویم برای خیلی‌ها قابل هضم نیست اما من می‌گویم اگر برق رفته چرا فقط پروژکتورها خاموش شدند. چرا سکوها برق داشتند‌؟ چرا رخت‌کن‌ها برق شان قطع نشد؟ مگر نمی‌گوییم قطع برق سراسری بوده پس باید تاریکی مطلق رخ می‌داد. ما فقط می‌خواهیم پاسخ این ابهام مان داده شود.» ما هم امید‌واریم تا مسوولان پاسخی درست در خصوص این اتفاق داشته باشند.

بالاخره بعد از مدت‌ها پرسپولیس توانست فینالیست جام حذفی شود و دل هواداران خود را شاد کند. حبیب کاشانی بعد از فینالیست‌شدن پرسپولیس در جمع خبرنگاران گفت: «بازی بسیار سخت و هیجا‌ن‌انگیزی بود. خوشحالم که پرسپولیس در نهایت توانست با غلبه بر حریفش به فینال جام‌حذفی راه یابد و هواداران انبوهی که برای این دیدار آمده بودند را خوشحال کند. این پیروزی حاصل زحمات همه کسانی است که از ابتدای این فصل در پرسپولیس عهده‌دار مسوولیت بودند و برای آن زحمت کشیدند.» او ادامه داد: «باید از هواداران پرسپولیس تشکر ویژه داشته باشیم چرا که در این شرایط جوی و این ساعت از شب به استادیوم آمدند، تا آخرین لحظه مسابقه روی سکوها نشستند و تیمشان را تشویق کردند. بازیکنان و کادر فنی تیم ما زحمات زیادی را در چند هفته اخیر متحمل شدند و با لطف خدا توانستیم نتیجه خوبی به دست آوریم و بعد از مدت‌ها یکی از تیم‌های حاضر در فینال جام حذفی باشیم.»

کاشانی که در رخت‌کن صبا حاضر شده و به این تیم خسته ‌نباشید گفته بود، درباره حریف گفت: «صبا تیم بسیار قدرت‌مندی بود. آن‌ها از سرمربی و بازیکنان بسیار توانمندی بهره می‌برند که پیش از این توانسته بودند بزرگان زیادی در فوتبال چون سپاهان را شکست دهند. امیدوارم تیم ما در فینال هم با قدرت ظاهر شده و قهرمان جام‌حذفی شود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment