Saturday, 18 July 2015
01 December 2021

«‌وزارت‌امور‌خارجه خواهان آزادی عمادالدین باقی»

2010 April 29

وزارت‌امور‌خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای، خواهان آزادی عمادالدین باقی شد و اعلام کرد که وی باید بتواند به معالجات لازم دست‌رسی داشته باشد.

به گزارش رادیو فرانسه سخن‌گوی وزارت خارجه در این بیانیه ضمن ابراز نگرانی از وضعیت زندانیانی که فقط در تظاهرات شرکت داشته‌اند به‌طور کلی از اعمال فشار به مدافعان حقوق بشر در ایران انتقاد کرد.

برنارد والرو تصریح کرد: «به مناسبت چهارمین ماه زندانی بودن عمادالدین باقی، فرانسه رسمن از مقامات ایرانی می‌خواهد که وی را آزاد نمایند تا وی بتواند به معالجات پزشکی لازم، دست‌رسی داشته باشد».

وی افزود: «فراخوان فرانسه به طور کلی بیان‌گر نگرانی‌هایی است که در مورد ادامه‌ی سرکوب مدافعان حقوق بشر توسط مقامات ایرانی وجود دارد. این نگرانی هم‌چنین به خاطر هزاران نفر از کسانی است که به دلیل عقاید سیاسی خود در آرامش دست به تظاهرات زده‌اند و زندانی شده‌اند».

عمادالدین باقی، روزنامه‌نگار و رییس انجمن دفاع از حقوق زندانیان و هم‌چنین برنده جایزه حقوق بشر در سال 2005 میلادی  طی سال‌های اخیر به ویژه علیه مجازات اعدام فعالیت کرده و تحقیقات گسترده‌ای نیز در این باره انجام داده است.

وی در جریان حوادث پس از انتخابات سال گذشته ایران به دلیل مصاحبه‌ای که با آیت‌اله منتظری انجام داد، بازداشت و روانه زندان شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,