Saturday, 18 July 2015
27 November 2021

«‌میرحسین موسوی شخصیت سال مجله تایم»

2010 May 01

آخرین نتیجه‌ی نظرسنجی بین‌المللی مجله تایم از مخاطبین، برای انتخاب تاثیرگذارترین شخصیت سال 2010، میرحسین موسوی را برنده و شخص سال در بخش قهرمانان جهان اعلام کرد.

به گزارش این نشریه بین‌المللی، آرا ثبت شده‌ی نهایی این نظرسنجی که از میان مخاطبین این نشریه صورت گرفت، نشان داد که میرحسین موسوی از ایران، با تعداد آرایی بالغ بر یک میلیون و چهارصد و نود هزار رای، و با فاصله‌ی ۶۰۰ هزار رای بالاتر از نفر دوم قرار گرفت.

در نظرسنجی و رای‌گیری نشریه تایم از خوانندگان و مردم خواسته شده بود تا «از میان 100 تن از هنرمندان، سیاست‌مداران و شخصیت‌های شاخص جهان، یک نفر را به‌عنوان شخصیت تاثیرگذار سال جدید انتخاب کنند. صفحه اصلی تایم، در آخرین لحظه، میرحسین موسوی را نفر اول این نظرسنجی از خوانندگان معرفی کرده و هم‌زمان دو شخصیت‌ دیگر ایرانی، یعنی زهرا رهنورد، فعال سیاسی، رییس سابق دانشگاه الزهرای تهران و همسر میرحسین موسوی، در رتبه دهم و شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل 2003 در رتبه هفدهم فهرست نهایی قرار گرفتند.

لازم به ذکر است در رای گیری هفته نامه تایم برای تعیین جای‌گاه شخصیت‌های تاثیرگذار در جهان که از طریق اینترنت انجام شد، در بخش «قهرمانان» (Heroes)، میرحسین موسوی در رتبه سوم جهان قرار گرفته است.

گفتنی است شخصیت‌های برگزیده سال، توسط هیت سردبیری آن مجله انتخاب می‌شوند و نتایج فوق، دیدگاه مخاطبین، خوانندگان، کاربران و علاقه‌مندان به این نظرسنجی می‌باشد.

منبع

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,