Saturday, 18 July 2015
02 December 2021

«‌درخواست عدم صدور ویزا برای محمود‌احمدی‌نژاد»

2010 May 01

عده‌ای از سناتورهای آمریکایی در نامه‌ای از واشنگتن خواسته‌اند تا با رد درخواست ویزا، مانع از ورود محمود احمدی‌نژاد به خاک این کشور شود.

به گزارش دویچه وله، به اعتقاد سناتورهای آمریکایی، حضور محمود احمدی‌نژاد در کنفرانس ان‌پی‌تی، این کنفرانس را تبدیل به صحنه‌ای جهانی برای حمله به اسراییل می‌کند.

۱۴ سناتور جمهوری‌خواه به سرپرستی سناتور جان کورنین، در نامه‌‌ی خود خطاب به هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه‌ی آمریکا، آورده‌اند: «‌اعطای روادید به محمود احمدی‌نژاد غیرمنطقی است و چنان‌چه اجازه داده شود که این امر صورت بگیرد، تلاش برای جلوگیری از دست‌یابی گروه‌های تروریستی و دولت‌های سرکش به سلاح‌های هسته‌ای به تمسخر گرفته می‌شود.» این نمایندگان هم‌چنین در نامه‌ی خود نوشته‌اند، هیچ دلیل موجهی برای ورود محمود احمدی‌نژاد به ایالات متحده وجود ندارد.

رییس جمهوری ایران روز چهارشنبه (۲۸ آوریل) به‌منظور شرکت در کنفرانس بازبینی معاهده‌ی منع گسترش سلاح‌های اتمی، موسوم به ان‌پی‌تی، که در مقر سازمان ملل متحد از روز دوشنبه (سوم می) با شرکت حدود ۱۹۰ کشور جهان آغاز می‌شود، درخواست ویزا کرده بود. مقامات آمریکایی این خبر را تایید کرده‌اند، اما هنوز موافقت یا عدم موافقت با این درخواست مشخص نشده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,