Saturday, 18 July 2015
13 May 2021
سوت

«قهرمانی زود هنگام سپاهان»

2010 May 03

محمدرضا / رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

سپاهان با تساوی دو بر دو مقابل ابومسلم در مشهد، قهرمانی‌اش را در لیگ برتر قطعی کرد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سپاهان تنها درصورتی قهرمان نخواهد شد که در دو بازی باقی‌مانده ببازد و در مقابل ذوب‌آهن، علاوه بر گرفتن 6 امتیاز باقی‌مانده، تفاضلش را 20 گل ارتقا دهد.

صدرنشین لیگ هرچند در دقیقه ششم عقب افتاد ولی با گل‌های عماد رضا و حاج صفی پیش افتاد و گل عسگری تنها توانست مانع شکست ابومسلم شود.

سپاهان با این تساوی 63 امتیازی شد. اما ابومسلم با این تساوی به ‌دسته اول سقوط کرد. ذوب‌آهن، تیم دوم جدول هم توانست مقاومت را با 2 گل شکست بدهد تا با 57 امتیاز هم‌چنان مدعی اصلی نایب قهرمانی باشد.

اما در ادامه رقابت‌های لیگ برتر شاهد بازی سردی در ورزش‌گاه آزادی بودیم. بازی پرسپولیس و استیل‌آذین که به‌خاطر رویارویی پرسپولیسی‌‌ها حساسیت زیادی داشت و به‌نظر می‌رسید که با حضور بازیکنان بزرگی مانند علی کریمی و مهدوی‌کیا در یک طرف میدان و هم‌چنین حضور تیم فینالیست جام‌حذفی در سوی دیگر‌، تماشاگران شاهد دیداری مهیج باشند، با تساوی بدون گل به پایان رسید و انتظار تماشاگرانی که زیر باران شدید شاهد این بازی بودند، به‌هیچ‌وجه برآورده نشد. در این میان تیم ناکام، استیل‌آذین بود که با وجود تغییر کادر فنی‌‌اش نتوانست به پیروزی برسد و در رده پنجم باقی ماند تا شانس کسب سهمیه آسیایی‌اش به حداقل برسد.

انتظار می‌رفت که استیل‌آذین برای پیروزی در این بازی به آب و آتش بزند ولی این تیم پرسپولیس بود که در غیاب باقری توانست موقعیت‌های بیشتری به‌وجود آورد. در دقایق74 و‌ 75، علی عسگر و کلاه‌کج، دو بازیکن تعویضی دایی بهترین فرصت‌های بازی را هدر دادند. با این نتیجه امید پرسپولیس برای رسیدن به رتبه سوم هم کمتر از قبل شد.

این بازی حاشیه‌هایی هم داشت، ازجمله این‌که مهدی مهدوی‌کیا، حسین کعبی، احمدرضا عابدزاده و سایر بازیکنان استیل‌آذین به سمت نیمکت پرسپولیس رفتند و با دایی خوش و بش کردند. اما علی کریمی تنها بازیکن استیل‌آذین بود که به سمت نیمکت پرسپولیس نرفت و مستقیم از رخت‌کن وارد میدان شد. هم‌چنین لیدرهای پرسپولیس به تماشاگران این تیم اجازه نمی‌دادند پرسپولیسی‌های سابق از جمله علی کریمی و مهدوی‌کیا را تشویق کنند و پارچه نوشته‌ای با مضمون «پرسپولیس شعبه دیگری ندارد» در بخشی از ورزش‌گاه نصب کرده بودند.

در ادامه رقابت‌های لیگ‌برتر تیم استقلال تهران توانست با نتیجه یک بر صفر تیم شاهین بوشهر را شکست دهد.

و به‌این ترتیب، استقلال در خانه حریف یک پیروزی ارزش‌مند را به‌دست آورد و 55 امتیازی شد. استقلال هر چند در رده سوم باقی ماند ولی اختلافش با پرسپولیس را به 3 امتیاز افزایش داد تا برای گرفتن سهمیه آسیایی شرایط بهتری داشته باشد.

هم‌چنین تساوی چهار بر چهار استقلال اهواز با سایپا موجب شد این تیم هم مانند ابومسلم به دسته اول سقوط کند. تیم اهوازی تا دقیقه 89 پیش بود و امید کمی برای بقا داشت ولی گل تساوی سایپا سقوط این تیم را قطعی کرد.

‌پس از این دو تیم، مقاومت که در فولادشهر شکست خورد، مدعی سوم سقوط است. تیم شیرازی قبل از این بازی در رده چهاردهم قرار داشت ولی با پیروزی مس و راه‌آهن به رده شانزدهم سقوط کرد. پس از مقاومت، پاس همدان هم که مانند این تیم 36 امتیازی است با یک گل مغلوب ملوان شد و نگرانی زیادی بابت سقوط دارد. شاهین هم که 36 امتیاز دارد، به‌دلیل تفاضل گل بهتر در رده چهاردهم است.

اما به فاصله 2 هفته مانده به پایان لیگ، برخی خبرها حاکی از قطع همکاری امیر قلعه‌نویی با باشگاه سپاهان است. قرارداد سرمربی سپاهان بعد از لیگ نهم به‌پایان می‌ر‌سد و احتمال این‌که قلعه‌نویی یک فصل دیگر در این تیم بماند، بسیار کم است.

به‌ظاهر همه چیز بعد از حذف سپاهان از لیگ قهرمانان آسیا اتفاق افتاد. هنگامی‌که این تیم در بازی آخر مقدماتی لیگ قهرمانان جلوی العین شکست خورد و نتوانست به مرحله بعدی این مسابقات راه یابد.

در عین حال، امیر قلعه‌نویی هم برای ماندن مبلغ بالایی را به باشگاه سپاهان پیشنهاد داده‌ و در ضمن از مسوولان این باشگاه خواسته است که چند تن از ستاره‌های لیگ نهم را برای لیگ دهم به‌خدمت بگیرند،  شرایطی که نشان می‌دهد این مربی هم تمایلی به‌ادامه همکاری ندارد و البته برخی خبرها از مذاکره این باشگاه با مربیانی چون منصور ابراهیم‌زاده و لوکا بوناچیچ حکایت می‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,