Saturday, 18 July 2015
02 December 2021
مهدی کروبی‌:

«محال است مردم سرکوب‌ها، شکنجه‌ها و تجاوزها را فراموش کنند»

2010 May 04

مهدی کروبی از رهبران مخالفان دولت می‌گوید که نسبت به افزایش نفوذ جنبش مخالف حکومت در ایران ابراز اطمینان کرده است.

به گزارش تارنمای سحام نیوز – ارگان رسمی حزب اعتماد ملی- مهدی کروبی‌ روز سه‌شنبه در دیدار با جمعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشکده خبر با انتقاد از موضع‌گیری‌های مقامات و نهادهای دولتی تصریح کرد: «متاسفانه خودمحوری و قانون‌گریزی، کشور را به مرحله خطرناکی سوق داده که نتیجه آن وقایع تلخ اخیر و وضعیت تاسف‌آور کنونی است.»

وی افزود: «به نظر بنده جنبش قطعن رویش کیفی داشته است و این امر به سرعت در میان لایه‌های مختلف اجتماعی رو به افزایش است.»

به گفته‌ی آقای کروبی گروه حاکم در پی القای شکست جنبش است اما آن بد رفتاری‌ها، سرکوب‌ها، شکنجه‌ها و تجاوزها توسط افراطیون محال است از اذهان مردم محو شود.

وی با بیان این‌که جنبش در همه جا نفوذ کرده، اظهار داشت: «مهم‌ترین شاهد بر این مدعا تداوم و افزایش خشونت با مردم است والا چه دلیلی برای ادامه این رویه وجود دارد؟»

دبیرکل حزب اعتماد ملی آن‌چه را که خشونت حکومت علیه مردم می‌خواند دلیل گسترش جنبش مخالف دانست و افزود: «جنبش نباید دچار احساسات و امور ساختارشکنانه شود. ما زنده به ادامه‌ی حرکت هستیم. اما حرکتی معقول و باتدبیر. حرکتی مبتنی بر اجرای قانون اساسی. این بدان معنا نیست که قانون اساسی کامل و وحی منزل است. قانون اساسی، حاصل تجربیات یک انقلاب کاملن مردمی است و از ظرفیت‌های بسیار مناسبی برخوردار است که در صورت رعایت آن، تمامیت خواهان را به زانو در خواهد آورد.»

این رهبر اصلاح‌طلب در پایان خاطر نشان کرد: «باید ضمن حرکت رو به جلو به آسیب‌شناسی درونی خود نیز بپردازیم  تا در صورت کسب پیروزی آن‌را قدر دانسته و به سادگی از دستش ندهیم. همه ما باید با هم و در کنار هم با محوریت و پافشاری بر انتخابات آزاد و اجرای بی‌چون و چرای قانون اساسی جنبش را به پیش ببریم. و در این راه باید از تمامی ظرفیت‌های خود استفاده کنیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,