Saturday, 18 July 2015
09 December 2021
سوت

«حرکت چرخ ‌و فلک مربیان در پایان لیگ برتر»

2010 May 05

محمدرضا / رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

به‌طور معمول در پایان فصل فوتبال، تعداد زیادی از مربیان تغییر باشگاه می‌دهند، تا جایی‌که حتا در بوندس‌لیگا این جابه‌جایی‌ها را به چرخ و فلک مربیان تعبیر می‌کنند.

نرخ این جابه‌جایی‌ها هم دست کمی از لیگ‌های اروپایی ندارد. بدین ‌ترتیب جای تعجبی ندارد اگر قهرمان لیگ نهم هم به‌دنبال تغییر مربی‌اش باشد. بحث ماندن یا رفتن قلعه‌نویی در سپاهان از چند هفته قبل مطرح بود و با حذف این تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان، شایعه جدایی او قوت بیشتری گرفت.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پس از تساوی روز یک‌شنبه سپاهان در زمین ابومسلم که قهرمانی این تیم را قطعی کرد و در شرایطی که پرونده فصل جاری این تیم با برگزاری 2 بازی باقی‌مانده در لیگ بسته می‌شود، به‌نظر می‌رسد که مدیران این باشگاه ترجیح می‌دهند وضعیت نیمکت این تیم هرچه زودتر مشخص شود تا بتوانند بستن تیم فصل بعد را زودتر از سایر رقیبان شروع کنند.‌

روزنامه‌های ورزشی هم در روزهای اخیر گمانه‌زنی‌هایی را درباره گزینه‌های جانشینی قلعه‌نویی مطرح کردند که مییتوان به لوکا اشاره کرد ولی ساکت، مدیرعامل سپاهان روز گذشته خبر داد که سیاست باشگاه حفظ قلعه‌نویی برای فصل آینده است.

به‌هر حال رقیبان خارج از میدان ما بعضن بیشتر از رقبای داخل میدان ما بودند و چیزی که در فوتبال ایران وجود دارد این است که هر تیمی که در جای‌گاه بالای فوتبال قرار می‌گیرد و شان و موقعیت بالایی دارد همه به‌نوعی به‌دنبال تخریب آن هستند. به‌هر حال بخشی از فوتبال، مسایل حاشیه‌ای و بیرونی است که در ایران متاسفانه بیشتر است و خیلی‌ها که توان رقابت داخل زمین را ندارند از ابزارهای حاشیه‌ای استفاده می‌کنند که امسال علیه سپاهان خیلی زیاد بود. تخریب‌ها و بیانیه‌ها در راستای یک رقابت همه‌جانبه غیراخلاقی و غیرسالم بود.

در هر حال پیرامون تیم‌های موفق همیشه حاشیه بوده و هست، اما باید مجموعه خودمان را نسبت به آن‌ها واکسینه کنیم که خوشبختانه امسال به خوبی خویشتن‌داری کردیم و اعضای تیم هوش‌مندانه عمل کردند. البته ممکن است افراد حاشیه‌ساز با روش‌های جدیدتری وارد عمل شوند، اما مجموعه سپاهان باید هوشیارانه‌تر عمل کند و اسیر این حاشیه‌سازی‌ها نشود.

او در رد این شایعات گفت: «تمام این صحبت‌ها گمانه‌زنی‌های نادرست  برخی از رسانه‌هاست‌. موضوعی که هیت‌مدیره پیش از دیدار با العین مصوب کرد، ادامه هم‌کاری با کادر فنی فعلی بود و این به‌عنوان  سیاست تشکیلات به‌طور رسمی اعلام شد.

مطمئن باشید صددرصد هم‌کاری خود را با قلعه‌نویی ادامه خواهیم داد.» ما یک مجموعه هستیم و از روزی که کار را با هم شروع کردیم تمام شرایط یک‌دیگر را پذیرفتیم و هر اتفاقی که در طول فصل رخ داد همه در آن سهیم هستند و به حضور شخص خاصی برنمی‌گردد. از ابتدا با هم بودیم و در یک مسیر مشترک حرکت می‌کردیم و هر آن‌چه در این مسیر اتفاق می‌افتد باید تحمل کنیم و در ارتباط با خودمان تلقی کنیم و خط مرز خاصی برای آن قایل نباشیم.

ساکت اضافه کرد که حذف از لیگ قهرمانان آسیا ارزش قهرمانی در لیگ برتر را کم نمی‌کند: «‌قهرمانی در هر دو جبهه هدف ما بود اما قهرمانی در لیگ‌برتر چون تورنمنتی سنگین و فرسایشی است و برای همیشه در تاریخ فوتبال ایران خواهد ماند و از جای‌گاه و ارزش بالایی برخوردار است، به‌خصوص این‌که سپاهان در دهه 80 برای دومین بار به‌عنوان قهرمانی دست پیدا کرد. این چیزی است که تا به حال برای هیچ تیم شهرستانی اتفاق نیفتاده است از طرف دیگر سپاهان در انتقال قهرمانی از تهران به شهر دیگری سنت‌شکنی کرده است. در آسیا هم اسیر اتفاقات نادر فوتبال شدیم و فوتبال روی دیگر خودش را به ما نشان داد.»

قلعه‌نویی هم گفت که می‌خواهد فصل بعد هم در سپاهان بماند: «دوست دارم در اصفهان بمانم چون مدیون مردم این‌جا و طرف‌داران خوب سپاهان هستم اما قبل از هر چیز باید با باشگاه به توافقات لازم برسم. ان‌شااله اگر بمانم تیمی می‌سازم که دوست و دشمن آن را تحسین کنند. این را نیز باید بگویم که برخلاف ادعای آن‌هایی که می‌گویند قلعه‌نویی به‌هر دری می‌زند تا به استقلال برگردد، بنده اگر فصل بعد بدون تیم هم بمانم به استقلال برنمی‌گردم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment