Saturday, 18 July 2015
27 November 2021

«‌اسامه‌بن‌لادن، ساکن شمال شهر تهران»

2010 May 06

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

بنا به گزارش فاکس نیوز، خطر‌ناک‌ترین تروریست در جهان از سال 2003‌، با آرامش در یک آپارتمان لوکس در تهران زندگی می‌کند. «اسامه‌بن‌لادن» هم‌راه خانواده خود زندگی لوکسی را در ایران دارد و سپاه پاسداران از او حفاظت می‌کنند.او با آرامش مشغول زندگی در ایران است‌.

فاکس نیوز: «اسامه‌بن‌لادن هر روز صبح در تاریکی هوا و در غاری متروک در شمال پاکستان از خواب بلند می‌شود و مستمر به صدای هواپیمای بی‌سرنشینی که در تعقیب اوست به‌گوش است. انزوای او تقریبن کامل است و تنها تعداد معدودی از افراد نزدیک به او می‌دانند وی کجاست و برای دادن غذا و اخبار به او مراجعه می‌کنند و مواظب هستند که مسیری تکراری را طی نکنند. هیچ رادیو یا وسیله الکترونیکی که ممکن است از طریق سیگنال آن وی ردیابی شود در دست‌رس نیست. او طی روز که احتمال می‌دهد مورد ردیابی ماهواره‌ها واقع شود بیرون نمی‌آید. او یک موجودیت تنها و شوم است.»

این حداقل تصویری است که راجع به زندگی این تحت تعقیب‌ترین مرد جهان از زمانی که او در ۲۰۰۱ به کوههای تورابورا رفت وجود دارد. اما یک تصویر کاملن متفاوت هم از رهبر القاعده هست که طی سال‌های گذشته ظهور یافته است.

در این سناریو «او طی چند سال گذشته هر روز صبح از تختخواب راحت خود واقع در شمال تهران بلند می‌شود و هم‌راه با همسرش و چند فرزندش زندگی می‌کند. او تبلیغاتی ندارد و اجازه محدودی برای سفر دارد. به او به ازای سکوتش یک زندگی آرام و راحت تحت حفاظت سپاه پاسداران داده شده است».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,