Saturday, 18 July 2015
02 December 2021

«خدایی هم هست»

2010 May 06

نامه سرگشاد دبیرکل سابق جبهه مشارکت ایران اسلامی به سیداحمد خاتمی خطیب جمعه تهران

محمدرضا خاتمی: «بر گرد شما چنان تارعنکبوتی از دروغ و فریب تنیده‌اند که حتا نور آفتاب را نیز نمی‎بینید»

«محمدرضا خاتمی» دبیرکل سابق جبهه مشارکت ایران اسلامی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به «حجت الاسلام سیداحمد خاتمی» خطیب نمازجمعه تهران نسبت به سخنان کذب وی در خصوص فعالیت‎های جبهه مشارکت و عمل‌کرد آن اعتراض کرده و به وی یادآور شده «که خدایی هم هست».

متن نامه محمدرضا خاتمی به قرار زیر است:

بسم اله الرحمن الرحیم

جناب آقای سید احمد خاتمی

سلام علیکم،

در سایت‌های خبری‌، از قول شما مطالبی درباره جبهه مشارکت ایران اسلامی نقل شده است که امیدواریم صحت نداشته باشد‌. اگر صحت داشته باشد و با توجه به عدم تکذیب شما‌، احتمال کذب آن کم می‌شود‌، از خداوند می‌خواهیم شما را از فرو افتادن در گردابی که امام علی از آن بیم داد حفظ کند آن‌جا که می‌فرماید‌: «‌لاتکونن علیهم سبعا تغتنم اکلهم» (‌مبادا که مردم را درنده‌ای خون‌آشام باشی که خوردشان را غنیمت‌شماری‌).

شما براساس آموزه‌های دین و اخلاق و قانون حرف نمی‌زنید‌، عدل و انصاف روا نمی‌دارید‌، یک‌طرفه به قاضی می‌روید و خرد را پشتیبان زبان قرار نمی‌دهید‌.

بر گرد شما برخی چنان تارعنکبوتی از دروغ و فریب و اطلاعات نادرست تنیده‌اند که حتا نور آفتاب را نیز نمی‎بینید و همان‌ها (که در سر سودای دیگری دارند‌) چنان ذهن شما را پرکرده‌اند که جز آن‌چه دیکته می‌کنند‌، بازگو نمی‌کنید‌.

آقای سید‌احمد خاتمی، شما امام جمعه موقت تهران هستید‌. مهم‌ترین صفت این مقام عدل و پارسایی است و شما با این بیانات خود این دو صفت را از دست داده‌اید که آرزو می‌کنیم حداقل از قبل داشته باشید‌.

شما مدعی شده‌اید جبهه مشارکت قصد براندازی داشته است‌، با چه سند و دلیلی این‌گونه ادعا می‌کنید‌؟ لابد احکام صادره غیر‌عادلانه دادگاه‌های آن‌چنانی یاران ما را پس از ماه‌ها حبس در سلول‌های انفرادی و فشارهای شدید روحی و گاه شکنجه دیده‌اید و می‌دانید هیچ‌یک به چنین عنوانی محاکمه و محکوم نشده است‌.

امیدواریم شما به اندازه کافی مدرک و سند برای پاسخ‌گویی در آینده‌ای نه چندان دور در محکمه همین دنیا که باید حاضر شوید داشته باشید و امید‌واریم در آن‌جا به آیه 67 سوره 33 قرآن مجید تمسک نجویید‌. البته محکمه عدل الهی که جای خود دارد‌.

ای کاش حاضر می‌شدید تا سوابق شما در دفاع از نظام اسلامی با سابقه یکی از صدها جانباز و ایثارگری که در جبهه مشارکت صادقانه و بدون توقع نام و نان در حمایت از امام خمینی و راه او از همه چیز خود گذشتند و در اوج جنگ و ترور و فشار لحظه‌ای امام را تنها نگذاشتند مقایسه شود‌.

جناب آقای سید‌احمد خاتمی، امیدواریم خود شما به این کلام امیرالمومنین (ع) که نقل کرده‌اید‌: «آخرت خود را فدای دیگران نکنند» پای‌بند باشید و البته کامل این کلام این است‌: «‌بدترین مردم کسی است که آخرت خود را به دنیایش بفروشد و بدتر از او کسی است که آخرت خود را به دنیای دیگران بفروشد‌.»

جناب آقای سید‌احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، باور کنید خدایی هم هست‌.

سیدمحمدرضا خاتمی

12/2/89

گفتنی است چندی پیش سیداحمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران جبهه مشارکت را متهم به براندازی کرده بود.

منبع

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,