Saturday, 18 July 2015
05 December 2021

«هورمون رشد بدترین دوندگان را قهرمان می‌کند»

2010 May 07

مطالعات جدید نشان می‌دهد هورمون رشد انسان به اندازه‌ای قدرتمند است که می‌تواند بدترین دوندگان را به قهرمان المپیک تبدیل کند.  نتیجه‌ای که برای اولین بار تاثیر مثبت این هورمون بر روی عملکرد فیزیکی انسان را به اثبات می‌رساند.
به گزارش مهر، دانشمندان دریافته‌اند تزریق داروهای محتوی هورمون رشد می‌تواند توانایی سریع دویدن را تا اندازه قابل توجهی در ورزشکاران افزایش دهد.
هم‌چنین آزمایش‌ها نشان می‌دهد هورمون رشد یا HGH می‌تواند منجر به بهبود سرعت 0.4 ثانیه‌ای در 10 ثانیه از دو سرعت 100 متر شود.
محققان همچنین دریافتند این هورمون به اندازه‌ای قابل توجه، از حجم چربی بدن ورزشکاران می‌کاهد اما بر روی حجم ماهیچه‌های آن‌ها تاثیری ندارد. توانایی سریع دویدن افراد پس از گذشت 6 هفته از آخرین تزریق هورمون به حالت طبیعی خود باز می‌گردد .
بر اساس گزارش تلگراف، مقامات المپیک به تازگی نسبت به احتمال استفاده از این هورمون در میان ورزشکاران برتر جهان توجه فراوانی دارند زیرا محققان بر این باورند که تاثیر واقعی هورمون رشد بسیار بیشتر از چیزی است که این مطالعات به دست آورده و در عین حال تاثیرات جانبی آن نیز می‌تواند بسیار جدی‌تر از حد انتظار باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,