Saturday, 18 July 2015
27 November 2021
فرهنگستان

«گفت‌وگو با فیلسوفان تحلیلی»

2010 May 08

حمید جعفری/ رادیو کوچه

کتاب «گفت‌وگو با فیلسوفان تحلیلی» ویراسته «اندرو پایل» با ترجمه حسین کاجی شامل 20 گفت‌وگو است که طی سال‌های 1987 تا 1996 توسط نشریه «کوگیتو» (‌نشریه گروه فلسفه دانشگاه بریستول‌) به چاپ رسیده و «اندرو پایل» آن‌ها را ویرایش کرده است. ویژگی این گفت‌و‌گوها در این است که هم فیلسوفان و هم غیر‌فیلسوفان می‌توانند آن را مطالعه کرده و دریافتی از آن داشته باشند. در واقع این ویژگی مبتنی بر هدف اساسی نشریه کوگیتو است که ترویج مباحث و مضامین فلسفی به خوانندگان غیرحرفه‌ای و دانشجویان فلسفه را دنبال می‌کند.

این کتاب به گفت‌و‌گو با 20 نفر ازمهم‌ترین چهره‌های (انگلیسی – آمریکایی) فلسفه تحلیلی در ربع آخر قرن بیستم می‌پردازد که برخی از آن‌ها  عبارتند‌از: « نانسی کارترایت ، مایکل دامت، مری وارنوک، پیتر استراسون، ریچارد داوکینز، برنارد ویلیامز، آدام مورتون و درک پارفیت.»

یکی دیگر از نشست‌های هفتگی مرکز فرهنگی شهر کتاب تهران به بررسی این کتاب اختصاص داشت که دکتر «حسین کاجی»، مترجم، به هم‌راه دکتر «امیراحسان کرباسی‌زاده» و دکتر «حسین شیخ‌رضایی» در آن به ایراد سخن پرداختند‌.  در فرهنگستان این هفته گزارشی از این نشست را خواهید شنید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

گزارش کامل این نشست را می‌شنوید:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,