Saturday, 18 July 2015
05 December 2021

«‌نسخه آزمایشی رایگان مرورگر اینترنت ‌اکسپلورر»

2010 May 08

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که نسخه آزمایشی مرورگر اینترنت اکسپلورر 9 را برای بارگذاری آزاد در سایت خود قرار داده است.

به گزارش مهر، این نسخه اینترنت اکسپلورر 9 که با نام «Internet Explorer Platform Preview» عرضه می‌شود در حقیقت نسخه بتا 2 آزمایشی این مرورگر است.

معرفی نسخه آزمایشی این مرورگر جدید پس از سقوط اخیر اینترنت اکسپلورر در بازار مرورگرها بدان معنی است که مایکروسافت در تلاش است تا از تمام سلاح‌های خود در جنگ با رقبای خود به خصوص گوگل کروم و فایرفاکس استفاده کند.

گفته می‌شود در اینترنت اکسپلورر جدید، چند نوآوری ریشه ای و به خصوص سازگاری با استاندارد جدید HTML5 به چشم می‌‌خورد.

مایکروسافت با معرفی این نسخه آزمایشی نرم افزار خود نشان می‌دهد که نرم افزار آینده اینترنت اکسپلورر، سرعت جستجو و حمایت از نسل‌های جدید استاندارد زبان وب (HTML5 و CSS3) را در دست کار دارد.

از دیگر نوآوریهای IE9 می‌توان به استفاده کامل از سخت‌افزارهای گرافیک موجود در رایانه‌های امروزی به خصوص کارت‌های گرافیک ویدیو Nvidia Ion اشاره کرد. به طوری که اینترنت اکسپلورر 9 می‌تواند به‌طور کامل از توانایی پردازش سه بعدی و پردازش با کیفیت بالای محتویات چندرسانه‌ای استفاده کند.

براساس گزارش پی‌سی‌مگزین، IE9 از سویی دیگر کمک می‌کند که مصرف باتری رایانه‌های قابل حمل تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد.

هم‌چنین اکسپلورر 9 موتور جدیدی به نام «چاکرا» ویژه برنامه «جاواسکرپیت» دارد. چاکرا با استفاده از یک سیستم هوش‌مند می‌تواند با بهره‌گیری از کد جاوا عملیات نوسازی و تثبیت مرورگر را با حداکثر سرعت انجام دهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,