Saturday, 18 July 2015
16 May 2021

«دستگیری معترضین در برابر سفارت ایران در پاریس»

2010 May 10

رادیو کوچه

در پی اعدام صبح روز یک‌شنبه در زندان اوین اعتراض‌های ایرانیان در کشور‌های مختلف آغاز شده است. سحرگاه نهم ماه می پنج زندانی در این زندان به نام‌های فرزاد کمانگر، شیرین علم هولی، علی حیدریان‌، فرهاد وکیلی و مهدی اسلامیان محکومانی بودند که پس از مدت‌ها زندان صبح امروز اعدام شدند.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uBuFDq_rJvg[/youtube]

به گزارش رادیو کوچه خبرها حاکی از اعتراض ایرانیان ساکن در کشور‌های دیگر است. در آمریکا و بخش‌هایی از اروپا تاکنون برنامه‌ریزی‌هایی شده است اما پاریس از عصر امروز به وقت محلی شاهد بروز  درگیری بین پلیس و معترضین در برابر سفارت ایران در پاریس بوده است.

در گفت‌و‌گویی «سامان رسول» روزنامه‌نگار در اروپا به رادیو کوچه ضمن توضیح ‌چگونگی این اعتراض در برابر سفارت ایران در پاریس اشاره کرد:

«از ساعت دو بعد از ظهر به وقت پاریس تعداد نزدیک به بیش از هزار ایرانی در برابر سفارت ایران به نشانه اعتراض به اعدام پنج زندانی سیاسی در ایران اقدام به دادن شعار در برابر این سفارت کردند که با دخالت پلیس فرانسه تعداد زیادی از معرضین را دست‌گیر کرد که بنابر اظهارات شاهدان بیش از سه دستگاه اتوبوس دست‌گیر‌شده‌گان را از محل دور کرده است.»

برخی از خبرها حاکی از آن است که سایر فعالان سیاسی و مدنی مقیم سایر کشور‌های اروپا نیز در‌صدد به راه‌اندازی برنامه‌های اعتراضی در برابر سفارت‌خانه‌های ایران در کشورهایشان هستند. فراخوان‌ها بیشتر از طریق شبکه‌های اجتماعی در حال انجام است.

لازم به توضیح است در میان دست‌گیر‌شده‌گان چهره‌های فعال نظیر «نوشابه امیری» روزنامه‌نگار ایرانی نیز دیده می‌شود.

پیش از این دادگاه انقلاب تهران اتهام افراد اعدام شده را حملات تروریستی و بمب‌گذاری در مراکز دولتی و مردمی شهرهای مختلف ایران اعلام کرده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , 

۱ Comment

  1. 1

    بعد این زد و بند بین ایران و فرانسه که خبری هم ازش منتشر نشد و آزادی جاسوسی که آمریگا دنبالش بود از سوی فرانسه باید با اتوبوس همه را باازداشت کنن