Saturday, 18 July 2015
07 December 2021

«بیانیه موسوی در اعتراض به اعدام‌های اخیر»

2010 May 11

رادیو کوچه

در پی اجرای حکم اعدام 5 نفر از شهروندان کرد به اتهام «تروریست و ضد انقلاب» بودن در روز یک‌شنبه در تهران میرحسین موسوی از رهبران مخالف دولت ایران با انتشار بیانیه‌ای نسبت به این اقدام اعتراض کرد.
به گزارش تارنمای کلمه آقای موسوی در این بیانیه با انتقاد از عدم وجود «توضیحات روشن کننده» و «روند دادرسی ناعادلانه» تصریح کرد: «اعدام این 5 نفر با حواشی تردید بر انگیز متضاد با عدل علوی است که دنبالش بودیم»
به گفته‌ی آقای موسوی قوه قضاییه از طرفداری مظلومان به سمت طرفداری از صاحبان قدرت ومکنت لغزیده است.
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
اعلام اعدام ناگهانی پنج نفر ازشهروندان کشور بدون آنکه توضیحات روشن کننده‌ای از اتهامات و روند دادرسی و محاکمات به مردم داده شود شبیه روند ناعادلانه‌ای است که در طول ماه‌های اخیر منجر به صدور احکام شگفت‌آور برای عده زیادی از زنان ومردان خدمتگزار وشهروندان عزیز کشور ما شده است.
وقتی قوه قضاییه از طرفداری مظلومان به سمت طرفداری از صاحبان قدرت ومکنت بلغزد مشکل است که بتوان جلوی داوری مردم را در مورد ظالمانه بودن احکام قضایی گرفت.
چگونه است که امروز محاکم قضایی از آمران وعاملان جنایتهای کهریزک و کوی دانشگاه و کوی سبحان و روزهای۲۵ و۳۰ خرداد و عاشورای حسینی می‌گذرند وپرونده‌های فسادهای بزرگ را باز نشده می‌بندند و به صورت ناگهانی در آستانه ماه خرداد، ماه آگاهی وحق جویی پنج نفر را با حواشی تردید بر انگیز به چوبه‌های دار می‌سپارند؟ آیا این است آن عدل علوی که به دنبالش بودیم؟

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,