Saturday, 18 July 2015
02 December 2021
سوت

«شکست سنگین پرسپولیس مقابل ابومسلم»

2010 May 11

محمدرضا/رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

علی دایی در کنفرانس مطبوعاتی با زبان خودش اعتراف کرد که: «این ضعیف‌ترین بازی بود که در طول عمرم از پرسپولیس دیدم و هیچ بهانه‌ای برای این شکست ندارم‌».

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پس از شکست سنگین پرسپولیس مقابل ابومسلم علی دایی در محل کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و صحبت‌های خود درباره بازی با ابومسلم را این‌گونه آغاز کرد: «ما بازی را بد شروع کردیم، بد ادامه دادیم و بد هم تمام کردیم، این ضعیف‌ترین بازی عمرم بود و هیچ بهانه‌ای برای این شکست ندارم.»

وی ادامه داد: «در نیمه اول که بچه‌گانه گل خوردیم و قبول چنین اتفاقی واقعن برایم سخت است. ما چند بازی است که نمی‌توانیم خوب بازی کنیم اما این‌جا آبروی پرسپولیس در میان است و نمی‌توانیم برای این شکست هیچ بهانه‌ای بیاوریم. مگر می‌شود به سختی گل زد اما خیلی راحت و به فاصله یک دقیقه گل خورد. بازیکنانم اصلن به بازی فکر نمی‌کردند و حرفی برای گفتن در زمین نداشتیم.» سرمربی پرسپولیس با اشاره به نتایج ضعیف تیمش درچند بازی اخیر گفت: «خیلی وقت است که احساس خطر کردم. ما نه تنها نتیجه نگرفتیم بلکه از نظر فوتبال هم بسیار بد بودیم، اما خودم هم مانده‌ام که مشکل کار از کجاست. باید با کادر فنی‌ام بنشینیم و دلایل این ضعف را پیدا کنیم.»

دایی در پاسخ به سوالی درباره ادعای یکی از بازیکنان تیمش مبنی بر عجیب بازی کردن بازیکنان ابومسلم گفت: «به این چیزها کاری ندارم. ما بد بازی کردیم و بازیکنانم دنبال بهانه هستند. ما نمی‌توانیم برای این بهانه‌ها شکست خود را توجیه کنیم، اگر بخواهیم چنین بازی را در جام حذفی انجام دهیم در این جام نیز شکست خواهیم خورد.» وی افزود: «این تیم متعلق به میلیون‌ها هوادار است و ما نباید این‌طور با احساسات هوادارانمان بازی کنیم.»

هم‌چنین علی دایی در پاسخ به سوالی در خصوص ضعف خط حمله تیمش گفت: «مهاجمانم ضعیف کار کردند و خودم هم نمی‌توانم لباس بپوشم و به داخل زمین بروم. ما درون زمین همه‌کار می‌کنیم اما نمی‌توانیم از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم. هرچند در این بازی موقعیت چندانی نیز خلق نکردیم.» وی در ادامه درباره داوری این دیدار گفت: «داوری مشکل خاصی نداشت اما یک پنالتی ما را ندیده گرفت با این حال داوری را دخیل در شکست تیمم نمی‌دانم.»

سرمربی پرسپولیس در خصوص برنامه‌اش برای جذب بازیکنان جدید برای فصل آینده لیگ‌برتر هم گفت: «تا چند روز پیش به‌فکر تغییری در ترکیب بازیکنانم نبودم اما با این چند بازی اخیر که انجام دادیم نظرم عوض شد و امکان دارد تغییراتی در ترکیب بازیکنان انجام دهم، اما باز هم همه چیز بستگی به آن‌ها دارد و اگر بتوانند در سه بازی آینده بهتر باشند و خود را تغییر دهند شاید نظر من هم تغییر کند.» وی با اشاره به نزدیک‌شدن به فصل نقل و انتقالات بازیکنان گفت: «این روزها خیلی‌ها مواظب ساق‌های پایشان هستند و روزنامه‌ها نیز مدام در خصوص نقل و انتقالات می‌نویسند که این مساله در ذهن بازیکنان تاثیرگذار است اما رسمن اعلام می‌کنم که تاکنون نه با یک نفر صحبت کردم و نه با کسی قرارداد بستم و هیچ کدام از این موارد در ذهن ما نبود.»

علی دایی هم‌چنین در پاسخ به این سوال که با وجود قول قهرمانی که در زمان حضور در پرسپولیس داده بودید اما تیم هم‌اکنون در مکان چهارم جدول قرار دارد، گفت: «هیچ‌وقت قول قهرمانی ندادم. باید شرایط تیم را نیز در نتیجه‌گیری آن در نظر بگیریم. اکثر بازی‌هایی که انجام دادیم در خارج از خانه بوده است و خیلی مسایل در کنار هم قرار گرفت که نتوانیم نتیجه بگیریم. باید ببینیم تیم در نیم فصل دوم چه نتیجه‌ای گرفته بود و از زمانی که من آمدم چه نتیجه‌ای گرفته است.»

وی افزود: «زمانی‌که من به پرسپولیس آمدم 15 امتیاز از سپاهان عقب بودیم. مگر می‌شود در چنین وضعی قول قهرمانی بدهم. من سعی کردم در جام‌حذفی نتیجه بگیریم اما با این حال از لیگ نیز غافل نشدیم.» اما علی دایی قبل از ترک مشهد و لحظاتی پس از این‌که آرام‌تر شده بود، در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: «ما دو بازی حساس برای قهرمانی در جام‌حذفی پیش‌رو داریم، بنابراین با فراموش کردن بازی برابر ابومسلم و البته آنالیز این بازی به فکر حضوری مقتدرانه در بازی رفت برابر تیم گسترش فولاد تبریز خواهیم بود.» وی گفت: «شکست بدی را برابر ابومسلم متحمل شدیم اما اگر بخواهیم به گونه‌ای دیگر به این بازی نگاه کنیم، این بازی تلنگری بود برای ما تا در بازی‌های آینده‌مان در جام‌حذفی، جدی و مقتدرانه ظاهر شویم.»

دایی به حریف تیمش در فینال جام‌حذفی اشاره کرد و گفت: «تیم‌هایی که برابر پرسپولیس بازی دارند، معمولن با چند برابر توانشان به میدان می‌آیند و ما می‌دانیم که این مساله در مورد تیم دسته اولی و خوب گسترش‌فولاد هم صدق می‌کند. بنابراین ما باید با در نظر گرفتن این مساله در تبریز با تمام پتانسیل‌مان پا به میدان بگذاریم و جای هیچ اما و اگری را برای فتح جام‌حذفی نگذاریم.»

علی دایی در پایان گفت: «ما بلافاصله تمرین‌هایمان را براساس آنالیز تیم گسترش‌فولاد آغاز می‌کنیم و با تمرکز کامل و با تمام قدرت به استقبال این بازی می‌رویم.»

حبیب کاشانى هم مانده است با بازیکنانش چه کند. او توقع معجزه ندارد. شکست خوردن مقابل یک تیم ته جدولى تقاضاى زیادی از بازیکنان نیست. حبیب کاشانى مى‌گوید: «کسالت من مدتى است که اوج گرفته ولى به خاطر تیم و به‌خاطر این‌که آن‌ها ناراحت نشوند، از پیگیرى معالجات صرف‌نظر کردم. طبیعى است که از آن‌ها توقع نداشتم این‌طور جواب بدهند. با این وجود باز هم ناراحتى من از این نیست. من از این ناراحت هستم که آن‌ها عادت کرده‌اند مقابل دیگران پشتشان به خاک برسد. وجود این روحیه است که مرا آزار مى‌دهد. سعى کردم آن‌ها را متوجه این مساله کنم. این‌که فراموش نکنند چه دارند. پرسپولیس همیشه مشکلات اقتصادى دارد. خدا مى‌داند با چه سختى و دشوارى نگذاشتیم آب در دل آن‌ها تکان بخورد. آن‌وقت آن‌ها مرتب به جان ما و هواداران هول و ولا مى‌اندازند. این رسمش نبود. مى‌خواهم متوجه شوند کجا هستند و چه مسوولیتى دارند. بهترین هتل‌ها و پرواز اختصاصى را براى آن‌ها جور کردیم. حق و حقوقشان را نه تنها به‌موقع، بلکه جلو جلو پرداخت کرده‌ایم. طوری‌که بازیکنی مى‌گفت: «رفتم یک مقدار پول بگیرم که دیدم یک خروار پول به حسابم آمده است. هیچ‌چیز کم نگذاشتیم و نتیجه کار اصلن منصفانه نیست. به چه دلیل خودمان را به آب و آتش زدیم. غیر از این بود که چند میلیون نفر چشمشان به این تیم و آن بازیکنان است، واقعن دلم به درد مى‌آید که این بچه‌ها به شکست خوردن عادت مى‌کنند و قدر فرصتى را که دارند نمى‌دانند. آن‌ها متوجه نیستند چه چیزیى را از دست مى‌دهند. به خدا اگر درگیر جام‌حذفى نبودیم آن‌ها را با اتوبوس به تهران برمى‌گرداندم تا هم بیشتر فکر کنند و هم با گرفتن یک نعمت، متوجه وجود نعمت‌هاى دیگر بشوند. از کاشانى که درباره وضعیت جسمى‌اش مى‌پرسیم مى‌گوید: «بهتر است اصلن درباره آن صحبت نکنیم. ممکن است بعضى بخواهند تفسیرهاى خود را مطرح کنند و به پرسپولیس بزنند. من همان مقدار آبرو و اعتبارى که خدا به‌ما داده و لطف مردم است را قبلن وسط گذاشتم. جان که از آب‌رو مهم‌تر نیست. من این وسط نگران على دایى بودم. به بازیکنان اگر هم گفتم که چنان‌چه با او مشکل دارند، به‌این معنى بود که حداقل دایى آبرو و اعتبارش را به خاطر آن‌ها به خطر نیندازد. پرسپولیس ارزش همه این‌ها را دارد، من معتقدم که این بازیکنان هم ارزشش را دارند اما این نکته را خود آن‌ها باید ثابت کنند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,