Saturday, 18 July 2015
07 December 2021

«رییس‌جمهور جدید فیلیپین و مشکلات اقتصادی پیش‌رو»

2010 May 14

رادیو کوچه

«بنیگنو آکویوینو» که در انتخابات روز دوشنبه ریاست جمهوری فیلیپین به عنوان رییس‌جمهور جدید این کشور برگزیده شد در مبارزات انتخاباتی خود شعارهای داده است که پس از رسیدن به پست ریاست جمهوری باید بدان‌ها عمل کند.

به گزارش رادیو کوچه به نقل از شبکه خبری آسیا، وی که تحصیلکرده رشته اقتصاد می‌باشد در شعارهای انتخاباتی خود وعده داد که فرصتهای شغلی مناسب و کافی در کشورش به وجود می‌آورد تا مانع از خروج نیروی کار این کشور به کشورهای دیگر شود.

بر اساس آمارهای داخلی فیلیپین 9 میلیون نفر از نیروی کار این کشور در حال حاضر در خارج کشور در شغلهای گوناگون مشغول به فعالیت می‌باشند که در سال 2009 با وجود بحران اقتصادی جهانی مبلغ 17.3 میلیارد دلار درآمد به این کشور وارد کردند که 5.6 درصد نسبت به سال 2008 افزایش داشته است این درحالی است که درآمد ناخالص داخلی این کشور 10.8 درصد بوده است.

در حالی که برخی از اقتصاددانان این کشور نیروهای کار خارج از کشور را منبع درآمد خوبی برای کشور می‌دانند اما «اکویوینو» بر این باور است که این امر باعث مشکلات اجتماعی از جمله از هم‌پاشیدگی خانوادگی و سوء استفاده از نیروی کار خارجی این کشور می‌گردد.

وی برنامه افزایش نیروی کار خارج از کشور را رد کرد و خاطر نشان کرد که برای جویندگان کار فرصتهای شغلی مناسب ایجاد می‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,