Saturday, 18 July 2015
01 December 2021

«اعتصاب سراسری در چند شهر کردنشین ایران»

2010 May 14

رادیو کوچه

گزارش‌های دریافتی از ایران حاکی است که روز پنج‌شنبه چند شهر کردنشین ایران در اعتراض به اعدام‌های اخیر دست به اعتصاب عمومی زدند.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=InFqex13LwA[/youtube]
بنا بر گزارش‌های رسیده از صبح پنج‌شنبه مراکز تجاری و خرید شهرهای کردنشین سنندج، سقز، مریوان، کامیاران، دیواندره، بوکان، مهاباد، اشنویه و پیرانشهر به حالت تعطیل درآمده است.
به دنبال اجرای حکم اعدام پنج شهروند ایرانی در روز یک‌شنبه 19 اردی‌بهشت‌ماه، شماری از فعالان سیاسی و گروه‌های اپوزسیون و مخالف دولت ایران، فراخوانی در جهت اعتصاب عمومی در شهر های کردنشین عنوان شد که با استقبال زیادی روبرو شد.
به گزارش وب‌سایت‌های مخالف دولت روز پنج‌شنبه بازار شهرهای مهاباد، اشنویه، سنندج، بوکان، سقز، مریوان و کامیاران به حالت تعطیل درآمدند، ادارات نیمه‌تعطیل شدند و در برخی از شهرها، همچون کامیاران دانش‌آموزان به مدرسه نرفته‌اند.
برخی منابع نیز  از احضار مسوولان صنفی این شهرها در روز چهارشنبه به نیروی انتظامی و تاکید بر جلوگیری از اعتصاب خبر می‌دهند.
گفتنی است  روز یک‌شنبه فرزاد کمانگر، شیرین علم‌هویی، علی حیدریان، فرهاد وکیلی و مهدی اسلامیان به اتهام آن‌چه که عضویت در گروه‌های «ضد انقلاب» خوانده شد اعدام شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,