Saturday, 18 July 2015
02 December 2021

«پلمپ غرفه مشاهیر ایران در نمایشگاه کتاب تهران»

2010 May 14

رادیو کوچه

غرفه مشاهیر و مفاخر ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از سوی مسوولان برگزار کننده این نمایشگاه پلمپ شد.
به گزارش ایلنا، روز پنج‌شنبه مسوولان نمایشگاه کتاب تهران با حضور در  غرفه مشاهیر و مفاخر ایران اقدام به بستن این غرفه کردند.
به گفته شاهدان عینی غرفه مشاهیر ایران که در طبقه دوم مصلای شبستان قرار داشت عصر روز گذشته و بدون ارایه هیچگونه دلیلی از سوی مدیریت نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پلمپ شد.
بر اساس این گزارش انتشارات مشاهیر و مفاخر ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب ایران به ارایه تندیس‌هایی از مفاخر و مشاهیر ادبیات ایران پرداخته بود که جزو غرفه‌های پربازدید نمایشگاه محسوب می‌شد.
هم‌چنین روز پنج‌شنبه ماموران حراست نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران  با مراجعه به غرفه‌ی تبلیغاتی جمعیت دفاع اظهار داشتند که به دستور مدیر ستاد هماهنگی، غرفه باید تخلیه شود و اعضای حاضر از نمایشگاه خارج شوند.
گفته می‌شود که مسوولین غرفه جمعیت دفاع از کودکان کار نیز  مجبور به تخلیه غرفه و ترک نمایشگاه شدند. در نهایت این غرفه ساعت ۱۵ روز ۲۳ اردیبهشت تعطیل شد.
در جریان برگزاری بیست و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فشارهای زیادی بر روی ناشران و غرفه‌داران صورت گرفته و به گفته‌ی کارشناسان بسیاری از کتاب‌ها نتوانستند از زیر تیغ سانسور به راحتی عبور کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,