Saturday, 18 July 2015
13 May 2021

«پیام جعفر پناهی از زندان به مدیر فستیوال کن»

2010 May 14

رادیو کوچه

جعفر پناهی فیلم‌ساز ایرانی که از ماه ها پیش در زندان به سر می‌برد با انتشار پیامی خطاب به مدیر فستیوال کن ضمن قدردانی از وی و کسانی که برای آزادی‌اش تلاش می‌کنند، اظهار داشت: «صدای شما هم آهنگ صداهایی است که از پشت دیوارهای بلند زندان اوین از سوی همسر، فرزندان و عزیزان هموطنم برای آزادیم می‌شنوم.»
به گزارش پویاخبر – منبعی که اغلب، آخرین اطلاعات مرتبط با جعفر پناهی و پرونده‌اش را گزارش می‌دهد- آقای پناهی در این پیام نوشته است: «از این جا به انسان‌دوستی و شرافت شما درود می‌فرستم و از تمامی دست‌اندرکاران فستیوال کن بویژه آقای ژیل ژاکوب صمیمانه تشکر می‌کنم. هم چنین از آقای برنارد کوشنر وزیر امور خارجه و آقای فردریک میتران وزیر فرهنگ فرانسه برای تلاش‌هایی که در راستای آزادی من انجام می‌دهند، سپاسگزارم.»
این سینماگر ایرانی در نامه‌ی خود اذعان داشته که «امروز در پی ملاقات با اعضای خانواده‌ام در جریان تلاش‌های ارزشمند شما در نخستین روز افتتاحیه شصت و سومین فستیوال جهانی کن قرار گرفتم.»
گفتنی است جعفر پناهی روز اول ماه مارس سال جاری توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود دستگیر و به زندان منتقل شد. اتهام آقای پناهی بنا به گفته مسوولان قصد ساخت فیلمی در خصوص حوادث پس از انتخابات ژوئن گذشته ایران عنوان شده است.
متن کامل نامه جعفر پناهی به شرح زیر است:
دوستان عزیزم، از سلول تنگ و تاریک زندان اوین سلام‌های گرم مرا بپذیرید.
شوربختانه امروز در پی ملاقات با اعضای خانواده‌ام در جریان تلاش‌های ارزشمند شما در نخستین روز افتتاحیه شصت و سومین فستیوال جهانی کن قرار گرفتم.
از این جا به انسان‌دوستی و شرافت شما درود می‌فرستم و از تمامی دست‌اندرکاران فستیوال کن بویژه آقای ژیل ژاکوب صمیمانه تشکر می‌کنم.
هم چنین از آقای برنارد کوشنر وزیر امور خارجه و آقای فردریک میتران وزیر فرهنگ فرانسه برای تلاش‌هایی که در راستای آزادی من انجام می‌دهند، سپاسگزارم.
صدای شما هم آهنگ صداهایی است که از پشت دیوارهای بلند زندان اوین از سوی همسر، فرزندان و عزیزان هموطنم برای آزادیم می‌شنوم.
در این لحظات با عشق به همه دوستان سینماگرم در هیات داوران، فیلمسازان و همه شرکت کنندگان در جشنواره کن که نام مرا در صندلی خالی می‌بینند، زندگی را سپری می‌کنم.
با امید به فردای بهتر

جعفر پناهی – ایران – بند 209 زندان اوین

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,