Saturday, 18 July 2015
02 December 2021

«تایید حکم اعدام سه‌تن و حکم حبس ۲۱۷ نفر»

2010 May 15

دادستان تهران از تایید حکم اعدام سه تن و هم‌چنین قطعی شدن حکم حبس 217  تن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری نیمه رسمی فارس عباس جعفری دولت‌آبادی با اشاره به اعدام‌های اخیر که با واکنش فراوانی از سوی فعالان سیاسی و مدنی داخلی و خارجی هم‌راه بود تصریح کرد: «همه‌ی محکومان به طور مستقیم در ماموریت‌های تروریستی از سوی پژاک نقش داشته‎ و از آن‎ها مواد منفجره کشف شده است. عمل این عده منطبق با ماده 186 قانون مجازات اسلامی است که طبق آن هر فردی عضو یا هوادار گروه‎های مسلح معاند نظام جمهوری اسلامی باشد و در این راستا فعالیت و تلاش موثر کند، محارب شناخته می‌شود. این نص قانون است و این‌گونه نیست که قوه قضاییه کسی را بی‎جهت محکوم به اعدام کند.»

وی افزود: «در حال حاضر سه حکم اعدام تایید شده داریم که مربوط به محمدعلی صارمی، جعفر کاظمی و فردی به‎نام محمدعلی حاج آقایی است که هر سه نفر از هواداران گروهک منافقین هستند. ارتباط این سه نفر با گروهک منافقین آشکار و مسلم است. این عده وابستگی گروهکی دارند و در شهریور سال 1388 دست‌گیر شده‎اند.‌»

وی در ادامه اظهار داشت: «تا این لحظه هیچ حکمی درباره بازداشت‌شدگان حوادث اخیر اجرا نشده و این‎همه هیاهو برای هیچ است. اما ذکر این نکته لازم است که حکم 217 نفر از محکومین حوادث پس از انتخابات قطعی شده است. اعتراض آن‎ها بررسی شده و احکام نیز قطعی شده است.‌»

به گفته‌ی آقای دولت‌آبادی هنوز زمان اجرای این احکام فرا نرسیده است و اگر زمان آن فرا برسد، مانند میوه‌ای که در زمان خودش باید چیده شود، اقدام خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,