Saturday, 18 July 2015
09 December 2021

«درخواست برای محاکمه رهبران مخالف دولت»

2010 May 16

رادیو کوچه

یک‌صد و هفتاد و پنج نماینده مجلس شورای اسلامی با امضای نامه‌ای سرگشاده خطاب به آیت‌اله لاریجانی رییس قوه قضاییه خواستار محاکمه رهبران مخالف دولت ایران در آستانه سال‌گرد انتخابات ریاست‌جمهوری که آن‌را «سال‌گرد کودتاى انقلاب تقلب» خوانده‌اند، شدند.

امضا‌کنندگان این نامه با انتقاد از برگزاری دادگاه علیه حسین شریعت‌مداری مدیرمسوول روزنامه کیهان که به گفته‌ی آن‌ها بر اساس شکایت «یک عنصر مدافع فرقه ضاله بهائیت و هم‌کار صهیونیست‌ها» صورت گرفته بود از رییس قوه قضاییه خواستند تا نسبت به دستگیری «سران فتنه» اقدام نماید.

در بخشی از این نامه آمده است: «رسیدگی به این درخواست‌های قانونی بنابه مصالحی و آگاهی بیشتر مردم از عمق وابستگی و انحراف سران کودتا امروز و فردا می‌شود، تسریع در رسیدگی به شکایات سران فتنه و کشاندن حامیان ولایت و مسوولان روزنامه‌های انقلابی به دادگاه جای تاسف است. به‏یقین اگر این افراد و رسانه‌های انقلابی در ایام فتنه و کودتای پس از انتخابات به وظیفه انقلابی خود عمل نمی‌کردند باید مورد مواخذه و بازخواست قرار می‌گرفتند.»

به ادعای این نمایندگان بیش از یک میلیون تن از مردم، هزاران تن از استادان حوزه علمیه و دانشگاه، جمع کثیری از حقوق‌دانان و وکلا و بیش از 140 تن از نمایندگان ملت از سال گذشته با ارایه شکواییه‌های مستند و حقوقی درخواست محاکمه «سران فتنه و کودتا» را کرده‌اند، اما قوه قضاییه رسیدگی به این درخواست‌ها را بنا به ‌مصالحی و آگاهی بیشتر مردم از عمق وابستگی و انحراف سران کودتا امروز و فردا می‌کند.

نامه 175 نماینده مجلس خطاب به رییس قوه قضاییه در حالی منتشر می‌شود که یک روز قبل عباس جعفری دولت‌آبادی -دادستان تهران- از برخورد با «سران فتنه» در روزهای آتی خبر داده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,