Saturday, 18 July 2015
27 November 2021
سوت

«برتری پرسپولیس برابر گسترش فولاد تبریز»

2010 May 17

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

تیم فوتبال پرسپولیس تهران با شکست گسترش فولاد تبریز در دیدار رفت جام‌حذفی باشگاه‌های کشور یک گام به قهرمانی این مسابقات و حضور در لیگ قهرمانان آسیا نزدیک‌تر شد.

طی این بازی که با قضاوت خداداد افشاریان در ورزش‌گاه یادگار امام تبریز و در حضور بیش از 40 هزار تماشاگر آغاز شد، با گل شیث‌رضایی در دقیقه 10، با برتری پرسپولیس به پایان رسید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تیم فوتبال گسترش فولاد که در لیگ دسته اول فوتبال ایران حضور دارد در این دیدار با فشار هواداران خود صاحب توپ و میدان بود و توانست موقعیت‌های زیادی را بر روی دروازه پرسپولیس ایجاد کند. تیم فوتبال پرسپولیس در دقیقه 89 یک ضربه پنالتی را به‌وسیله محسن خلیلی از دست داد.

تیم پرسپولیس با استفاده از تجربه بالای بازی‌کنان خود حملات متعدد نماینده تبریز را دفع کرد تا در نهایت با یک پیروزی مناسب به‌دیدار برگشت فکر کند. گفتنی است، دیدار برگشت این دو تیم سوم خردادماه در ورزش‌گاه آزادی تهران برگزار خواهد.

حسین عبدی مربی پرسپولیس می‌گوید: «همین‌که تیم در تبریز با پیروزی از میدان خارج شده و بازیکنان سالم و سلامت‌اند باید خدا را شکر کرد. مربی قرمزها معتقد است در جام‌حذفی تنها پیروزی است که به چشم می‌آید. هرچند که وی می‌گوید پرسپولیس در نیمه نخست بسیار خوب و هوش‌مندانه بازی کرده است.»

«با جوی‌ که آن‌جا وجود داشت ما در نیمه اول بازی را کنترل کردیم و موقعیت‌هایی هم داشتیم اما حریف هم روی بازی مستقیم موقعیت‌هایی به‌دست آورد که البته ناشی از اشتباه بچه‌های ما بود. در هر صورت نیمه اول ما خیلی سرتر از حریف بودیم و برتری‌مان بی‌دلیل نبود. اما نیمه دوم را بد شروع کردیم و بازی مستقیم آن‌ها باعث شد تیم ما عقب برود. این حملات با مقاومت بچه‌های ما و ضد حمله‌های آن‌ها مواجه شد و در صحنه‌هایی که فشار آوردیم موفق به کسب یک ضربه پنالتی شدیم که اگر پنالتی گل می‌شد، کار قهرمانی ما تمام بود. البته به‌نظر من کار قهرمانی ما هنوز تمام نشده و باید در تهران دوباره برنده باشیم.»

«از نتیجه راضی هستیم اما درباره بازی باید بگویم ما در نیمه دوم فقط منطقی بازی کردیم. البته بارها گفته‌ام جام‌حذفی جام شگفتی‌هاست و تنها چیزی که اهمیت دارد، بردن است».

«هم‌چنین حسین عبدی در خصوص اتفاقات به‌وجود آمده گفت :باور کنید اگر آن سنگ‌های بزرگ از بغل گوش یک نفر رد می‌شد آن فرد جابه‌جا می‌مرد. واقعن اگر کسی می‌مرد، مسوولان ورزش‌گاه می‌توانستند شب راحت بخوابند. واقعن من از اتفاقات آن روز متعجب و شوکه شده بودم چون هیچ کنترلی نبود و پای بازیکن ما بر اثر اصابت سنگ آسیب دید».

«انگار ناظر فدراسیون گفته همه حوادث را گزارش خواهد کرد. اگر گزارش شود و تاثیری نگذارد، آن تماشاگرنماها جری‌‌تر خواهند شد. گزارش باید منجر به نتیجه شود. در این صورت یا باید بازی‌ها برگزار نشود یا تماشاگرها را به ورزش‌گاه راه ندهند. درست است که تماشاگر به ورزش‌گاه هیجان می‌دهد اما این هیجان نباید منجر به اغتشاش شود. وقتی یک سنگ بزرگ را از 50 متری پرت می‌کنند و هیچ‌کس کنترلی نمی‌کند حتمن باید در بازی‌های بعدی منتظر حوادث تلخی بود».

هوار ملامحمد مهاجم تیم پرسپولیس هم در خصوص این بازی این‌چنین اظهارنظر کرد: «همه‌ آسیا علی دایی را به‌عنوان نماد فوتبال ایران می‌شناسند اما در این بازی او را با خیار می‌زدند. جالب است که خارج از ایران همه به ایشان احترام می‌گذارند و فوتبال ایران را با نام على دایى می‌شناسند اما در این دیدار هم به او فحاشی کردند و هم اشیا مختلفی به سمتش پرتاب کردند. جای بسی تاسف است چرا که آقای دایی بزرگ‌ترین سرمایه فوتبال ایران است».

«سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس مطبوعاتی پس از برد یک بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس در برابر تیم فوتبال گسترش فوتبال تبریز گفت: این برد نیمی از راه قهرمانی بود و ما باید با حمایت هوادارانمان و با آمادگی کامل، پا به میدان بازی برگشت بگذاریم».

هم‌چنین على دایى سرمربى تیم فوتبال پرسپولیس گفت: «براى آن دسته از تماشاگرانی که علیه من شعار داده و بى‌غیرت خطابم کردند، متاسفم. همیشه خود را مدیون مردم خوب آذربایجان می‌دانم اما به نظرم این‌هایی که امروز در ورزشگاه به ما توهین و سنگ‌بارانمان کردند آذری نبودند. ما امروز شاهد رفتارهایی بودیم که به عنوان یک آذری اصلا انتظار آن را نداشتم. وى اظهار داشت: خوش‌حالم که بازى اول خود در فینال جام حذفى را با موفقیت پشت سر گذاشتیم و حالا باید به فکر ۹۰ دقیقه حساس بازى برگشت در ورزش‌گاه آزادى باشیم. از همه هواداران پرشور پرسپولیس دعوت مى‌کنم در جشن قهرمانى ما شرکت کنند. او در مورد اتفاقات رخ داده گفت: براى تماشاگرانی که به من لقب بى‌غیرت داده و توهین کردند متاسفم. همیشه تبریز و مردمانش را دوست دارم و هرگز مهر آنان از دلم خارج نمى‌شود».

سرمربى پرسپولیس افزود: «اگر بردن گسترش فولاد تبریز بى‌غیرتى است عیبى ندارد به من بگویند بى‌غیرت، اما در یک بازى فوتبال موفق شدیم که حریف خود را شکست دهیم و دلیل این حرف‌ها را نمى‌دانم». دایى ادامه داد: «براى مسوولان برگزاری این مسابقه متاسفم که در تمام ۹۰ دقیقه بازى امنیت در ورزش‌گاه نبود. سنگ‌هایى به زمین پرتاب مى‌شد که باور نکردنى بود، حتا این سنگ‌ها از زیر نیم‌کت به پاى بازیکنان مى‌خورد».

علی دایی افزود: «به نظرم امروز فدراسیون دو و میدانی باید، نماینده خود را به این بازی می‌فرستاد تا کسانی را که سنگ‌هایی به این بزرگی را با این شدت به سمت ما و به وسط زمین پرتاب می‌کردند برای پرتاب دیسک انتخاب می‌کردند. سرمربى تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص خبر حمله به وى و مجروح شدندش تاکید کرد: از رسانه‌ها ناراحتم. اعلام شد که من با چاقو مجروح شده‌ام و برخى هم گفتند به‌خاطر این برخورد ایدز گرفته‌ام. یک ناشناس با شى تیزى به من ضربه زد ولى هیچ مشکلى به‌وجود نیامد، این مسئله را بیش از حد بزرگ کردند. وى افزود: امیدوارم بیش از پیش به شایعات دامن زده نشود. در مرحله اول جام‌حذفى موفق بودیم و با تمام قدرت و با هواداران پرشور خود از حالا به فکر بازى مقابل گسترش فولاد تبریز در تهران خواهیم بود».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , 

۱ Comment


  1. شاکی
    1

    بله من هم از این کار متاسفم که تماشاگرای تبریزی همچین حرکتی انجام داده اند ولی بی غیرت گفتن آنها بهدلیل برد تیمش نبود بلکه به خاطر حرفایی بود که در کلیپی که از او چندی پیش منتشر شد که در خودروی خود با کنار دستیش حرف می زد و اذعان داشت که همه تبریزی ها گو تشریف دارند به جز دو درصد که پدر زن من از آن دسته است و این سخنان به زبان رکی بود و عین کلماتی که استفاده کرده بود …من به وجود آقای دایی افتخار میکنم ولی از این بی فرهنگی او شرمسارم ….بی غیرت رو به خاطر این بهت گفتن آقای دایی