Saturday, 18 July 2015
04 August 2021
با پیروزی قاطع در برابر تیم صربستان

«صعود نوجوانان ایران به جمع هشت تیم برتردنیا»

2009 August 31

بی بی سی

تیم‌ملی والیبال نوجوانان ایران با پیروزی قاطع در برابر تیم صربستان به عنوان تیم اول گروه خود به جمع هشت تیم برتر مسابقات والیبال نوجوانان جهان راه پیداکرد.

تیم ایران در سومین بازی خود مقابل صربستانی قرار گرفت که دو بازی اول خود را در مقابل ژاپن و آمریکا با پیروزی پشت سر گذاشته‌بود.

20090831_sport-vollyball

درحالی که ایران، که مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات است، در بازی اول خود در کمال ناباوری به آمریکا باخت و بازی دوم خود را در مقابل ژاپن با پیروزی پشت سر گذاشت و برای فرار از حذف زودهنگام به یپروزی در برابر صربستان احتیاج داشت.

اما نوجوانان ایران در این بازی حساس در سه ست متوالی و با نتایج 25 بر 22، 25 بر 11 و 25 بر 23 حریف خود را شکست دادند و با 6 امتیاز در صدر گروه قرار گرفتند. صربستان هم با 6 امتیاز دوم شد و به همراه ایران به دور بعد صعود کرد.

در مرحله دوم این بازی ها هشت تیم صعود کرده، در دو گروه چهار تیمی با هم رقابت می‌کنند تا از گروه دو تیم به مرحله نیمه نهایی راه پیداکند.

در این مرحله نوجوانان ایران با تیم‌های تونس، اسپانیا و روسیه هم‌گروه هستند و در گروه دیگر تیم‌های ایتالیا، صربستان، آرژانتین و هند قرار دارند.

از نکات جالب مرحله اول این بازی‌ها حذف برزیل (پرافتخارترین تیم و قهرمان 6 دوره از ده دوره تاریخ این بازی‌ها) و فرانسه (مقام سوم دوره قبل) بود.

سرمربی‌گری تیم ملی نوجوانان ایران را در این بازی‌هاست کوویچ از صربستان بر عهده‌دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|