Saturday, 18 July 2015
09 December 2021
پلیس امنیتی ترکیه:

«چهل پناهنده را کشتیم و چال کردیم»

2010 May 18

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

بنا به اعترفات یک پلیس امنیتی سابق ترکیه، چهل پناهنده را که در صدد فرار (به صورت قاچاق) از مرز ایران ترکیه بوده‌اند، به قتل رسانده و در یک گور دسته جعمی دفن کرده‌اند.

چهل پناهنده را کشتیم و چال کردیم

به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از  استریت ژورنالیست، بر اساس گزارشی از روزنامه صباح ترکیه و بنا به اعترفات یک پلیس امنیتی سابق که در شهر حکاری منطقه یوکسک اووا به عنوان گروهبان در قسمت اطلاعاتی‌ ژاندارمری این منطقه مشغول به خدمت بوده است، چهل پناهنده را که در صدد فرار ( به صورت قاچاق ) از مرز ایران- ترکیه بوده‌اند به قتل رسانده و در یک گور دسته جعمی دفن کرده‌اند.

وی ادعا می‌کند که حتا می‌تواند جای این گور دسته جعمی را نشان بدهد،ا‌و پس از اخراج ناگهانی از ژاندارمری به مقامات ویژه دادستانی در شهر «دیاربکر» مراجعه کرده و از این مقامات تقاضای حفاظت جانی کرده است.

او هم‌چنین ادعا می‌کند که دوازده سال پیش ،به مدت سه روز در زمان خدمتش در ژاندارمری شهر حکاری یوکسک اووا‌، شمدیلان، چوکورجا در منطقه شیرناک وان و در آخر دیاربکر با سازمان امنیتی به نامه مستعار «جیتم» و به نام مبارزه با ترور به عنوان بازجو به طور موقت خدمت و هم‌کاری کرده است.

او می‌گوید در زمان ورود این پناهندگان به صورت قاچاق‌، یعنی‌ در سال ۱۹۹۷ میلادی وی در یک پست موقتی و به عنوان پلیس مرزی، در شهر وان‌، در منطقه باش‌قلعه خدمت می‌کرده است، ا‌و در توضیحات خود ادامه می‌دهد‌: «اکثر این پناهندگان تابع کشورهای ایران، افغانستان و پاکستان بودند‌.»

بنا به اعترافات این شاهد‌، دستور کشتار پناهندگان‌، از طرف فرمانده کل منطقه و با این عنوان بوده است: «این افراد فراری هستند و از طرف کشورشان در پیگرد قانونی‌ قرار دارند‌، اگر ما آن‌هارا دستگیر کنیم و به دادستانی تحویل دهیم هیچ فایده‌ای ندارد زیرا که دادستانی آن‌ها را یا آزاد می‌کند و یا یا این‌که آن‌ها را به کشورشان بازمی‌گرداند ‌و اگر این اتفاق بیفتد این‌ها در مدتی‌ کوتاه دوباره به صورت قاچاق برای ورود دوباره به خاک ترکیه تلاش خواهند کرد. دست همشان را از پشت ببندید و بعد آن‌ها را بکشید‌.

این جنایت، در فاصله تقریبا ۵ کیلومتر به دور از ایستگاه پلیس همان منطقه در جایی‌ که از قبل علامت‌گذاری شده بوده است صورت می‌گیرد و در گزارش پلیس این‌طور نوشته می‌شود: «این افراد از اعضای سازمان تروریستی پکک) بوده‌اند و در یک جنگ مسلحانه کشته شدند.

در حال حاضر این پرونده و مدارک برای رسیدگی بیشتر به مقامات ویژه دادستانی کل در شهر وان فرستاده شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,