Saturday, 18 July 2015
16 May 2021

«‌پرتاب اولین فضاپیمای بادبانی جهان»

2010 May 18

کشور ژاپن قصد دارد روز سه‌شنبه اولین فضاپیمای بادبانی جهان که انرژی مورد نیاز آن به واسطه بادبانی خورشیدی تامین می‌شود را به فضا پرتاب کند.

به گزارش مهر، بر اساس گزارش آژانس تحقیقاتی هوا‌فضای ژاپن، فضاپیمای Ikaros عمل‌کردی مشابه یک قایق بادبانی دارد. این فضاپیما قبل از این‌که بادبان خود را با ضخامتی کم‌تر از یک تار مو بگشاید بر روی راکتی به فضا پرتاب خواهد شد و پس از قرار گرفتن در مدار، بادبانش را برافراشته خواهد ساخت.

گفته می‌شود با ادامه یافتن این فرایند سرعت این فضاپیمای بادبانی به 10 برابر سرعت فضاپیماهایی که از سوخت‌های شیمیایی استفاده می‌کنند خواهد رسید.

معاون اجرایی این پروژه اعلام کرده است این فضاپیما در حدود 6 ماه دیگر به سیاره زهره خواهد رسید که در آن نقطه فضاپیما و عکس‌العمل‌های آن مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

بر اساس گزارش تلگراف، آژانس فضایی ژاپن اعلام کرد این تکنولوژی در حال حاضر به دلیل مدت زمان طولانی که برای تولید نیرو از فوتون‌های خورشیدی و دست‌یابی به سرعت مناسب مورد نیاز است، مناسب سفرهای انسانی نیست.

آژانس فضایی ژاپن امیدوار است در آینده‌ای نه‌چندان دور، یعنی در حدود ده سال دیگر بتواند فضاپیمایی مجهز به این تکنولوژی را به سوی مشتری روانه سازد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,