Saturday, 18 July 2015
27 November 2021

«جستجوی بی‌نتیجه برای هواپیمای مفقود افغان»

2010 May 19

دفتر افغانستان / رادیو کوچه

با گذشت دو روز از مفقود‌شدن هواپیمای مسافر‌بری خطوط هوایی «پامیر» در مسیر کندوز به کابل تاکنون هیچ اثری از لاشه هواپیما یافت نشده است.

روز دوشنبه گذشته هواپیمای خطوط هوایی پامیر در مسیر بین کندوز به کابل از صفحه رادار به یک باره محو شد. در این هواپیما که شش خدمه و سی و هفت سرنشین حضور داشتند بنابر یکی از مدیران این خط هوایی هیچ نقص فنی پیش از پرواز گزارش نشده بود.

پس از احتمال سقوط بال‌گردهای نیروهای «آیساف» و ارتش این کشور به منطقه اعزام شدند اما تاکنون هیچ سر‌نخی از لاشه این هواپیما یافت نشده است.

از عصر روز سه‌شنبه برخی از کسانی که نزدیکانشان در این پرواز بوده‌اند خودشان به صورت پیاده راهی کوهستان‌های اطراف منطقه احتمالی سقوط در منطقه عمومی «سالنگ» شده‌اند. از سویی این شرکت هوایی اعلام کرده است که هواپیمای فوق در نزد‌ یک ‌شرکت بیمه انگلیسی بیست میلیون دلار بیمه بوده است و در صورت اثبات سقوط و مرگ مسافران به هر مسافر شرکت یک صد هزار دلار خواهد پرداخت.

خانواده معترضان نیز از عصر دیروز با تجمع در برابر دفتر این هواپیما خواستار بررسی جدی‌تر این سانحه شده‌اند و گروهی نیز دولت را به کم کاری در یافتن لاشه این هواپیما متهم می‌کنند.

برخی اشاره کرده‌اند که در صورت عدم یافتن این هواپیما از روز جمعه مسیر جاده کابل به سالنگ را به اعتراض خواهند بست.

استاندار «پروان» روز گذشته از فرودگاه کابل و وزارت هوانوردی خواسته بود تا با دادن منطقه دقیق‌تر به آن‌ها برای یافتن سرنشینان این هواپیما یاری کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,