Saturday, 18 July 2015
27 November 2021
سوت

«توقف پرسپولیس در ایستگاه پایانی لیگ برتر»

2010 May 19

محمدرضا / رادیوکوچه

mohammadreza@koochehmail.com

تیم‌های فوتبال پرسپولیس و سپاهان در هفته سی و چهارم و آخر لیگ‌برتر فوتبال ایران جام خلیج‌فارس آخرین دیدار خود در نهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر را با تساوی به پایان رساندند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در ادامه رقابت‌های فوتبال هفته سی و چهارم لیگ‌ برتر تیم‌های پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی و به قضاوت علی‌رضا فغانی در حضور کمتر از 10 هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند که در پایان دو تیم به تساوی رضایت دادند.

در این دیدار که نیمه اول آن با تساوی بدون گل به‌پایان رسیده بود، هادی نوروزی در دقیقه 46 برای پرسپولیس گل زد و در دقیقه 77 مهدی کریمیان بازی را به تساوی کشاند. ضمن این‌که پرسپولیس در دقیقه 70 توسط وسلی به یک گل دیگر دست پیدا کرد اما کمک داور اعلام آفساید کرد.

با این تساوی تیم فوتبال سپاهان با 67 امتیاز قهرمانی‌اش را تثبیت کرد و پرسپولیس با 53 امتیاز در رده چهارم جدول رده‌بندی قرار گرفت.

علی دایی پس از تساوی یک بر یک مقابل سپاهان عنوان کرد: «متاسفانه داور بازی در این دیدار اشتباهات زیاد داشت و اجازه نداد که ما برنده این بازی باشیم و با سوت‌های اشتباهش سه امتیاز این دیدار را از ما گرفت».

«‌متاسفانه همیشه از مشکلات داوری چشم‌پوشی کردیم اما امروز همه شاهد این مشکلات بودیم. خدا کند گلی که وسلی وارد دروازه سپاهان کرد آفساید باشد هرچند من فکر نمی‌کنم که این‌طور باشد».

وی تاکید کرد: «فغانی در همه صحنه‌ها به نفع سپاهان سوت زد و چنان‌چه در این بازی به ضرر ما قضاوت کرده باشد او را نباید ببخشیم. هادی نوروزی را بارها زمین زدند اما داور خطا نگرفت. تیم ما 10 نفره وارد زمین شد و فغانی به خودش اجازه نداد بازیکنان پرسپولیس را بشمارد و سپس بازی را شروع کند. حق بچه‌های من در این دیدار خورده شد.»

دایی در مورد بازی گفت: «نیمه اول خوب نبودیم اما با شروع نیمه‌دوم موقعیت‌هایی زیادی را برای خودمان خلق کرده و بازی بهتری را انجام دادیم که با بی‌توجهی و خودخواهی فرصت‌ها را از دست دادیم و این برای پرسپولیس خوب نیست.»

وی گفت: «امروز توانایی‌ پرسپولیس را دیدید. چند موقعیت گل‌زنی صددرصد را از دست دادیم و به مراتب برتر از سپاهان بودیم. سال آینده از روز اول دست‌ به‌کار خواهیم شد و پرسپولیس را از همان روزهای آغازین خواهیم بست.»

دایی گفت: «از زمانی که آمدم با انجام کارهای تاکتیکی کاستی‌ها را جبران کردم اما در فصل بعد چنین نخواهد بود. نمی‌خواهم بهانه بیاورم اما ما امتیازهای شیرینی را در نیم‌فصل اول از دست دادیم و از زمانی‌که به پرسپولیس آمده‌ام هرگز دو بازی خانگی نداشته‌ایم اما می‌خواهم این ناکامی را در جام حذفی جبران کرده و با حضور 120 هزار نفر جشن قهرمانی گرفته و راهی آسیا شویم.»

سرمربی پرسپولیس با اشاره به اتفاقات رخ‌داده در تبریز در مسابقه رفت مقابل گسترش فولاد گفت: «آن‌جا شرایط فرق می‌کرد. فضای بدی حاکم بود و فقط سنگ بود که حرف اول را می‌زد. داور مسابقه همه اتفاقات را گزارش کرد اما جو تهران فرق می‌کند و ما می‌توانیم با حضور 120 هزار تماشاگر پیروز و وارد لیگ قهرمان آسیا شویم. امسال جای خالی پرسپولیس در آسیا احساس می‌شود.»

حبیب کاشانی نیز پس از تساوی یک بر یک پرسپولیس مقابل سپاهان اظهار داشت: «هر دو تیم بازی خوبی انجام دادند و من باید این قهرمانی را به مردم اصفهان، مدیرعامل سپاهان و کادر فنی آن تبریک بگویم.»

وی درباره علت حضور اندک تماشاگران پرسپولیس در این دیدار گفت: «هواداران ما برای تماشای این مسابقه انگیزه‌ای نداشتند چون تاثیری در شرایط تیم نداشت اما در جام‌حذفی اطمینان دارم 120 هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آیند تا با قهرمانی بار دیگر تیمشان راهی آسیا شود.»

سرپرست باشگاه پرسپولیس به شرایط دایی در جمع سرخ‌پوشان اشاره کرد و گفت: «علی دایی تا پایان سال آینده به‌عنوان سرمربی در این تیم حضور خواهد داشت. ما در خدمت این سرمربی هستیم چون می‌خواهیم سال آینده در آسیا به‌عنوان یک مدعی وارد لیگ قهرمانان شویم. امیدوارم همگان شاهد این موفقیت باشیم. »

کاشانی درباره ناراحتی امیر قلعه‌نویی در این مسابقه خاطرنشان کرد: «سرمربی سپاهان از این‌که تعدادی از تماشاگران علیه وی شعار داده بودند گلایه داشت که البته آن کسانی‌که شعار دادند فقط هواداران پرسپولیس نبودند و تعدادی دیگری نیز حضور داشتند. به‌همین دلیل من از امیر قلعه‌نویی دل‌جویی کردم.»

هم‌چنین امیر قلعه‌نوعی در جمع خبرنگاران گفت: «از برخورد برخی از هواداران پرسپولیس ناراحت شدم اما کاشانی با حرکتی پهلوانانه ناراحتی من را برطرف و مرا خوش‌حال کرد.» قلعه‌نوعی افزود: «فوتبال ما به مدیران این چنینی نیازمند است و امیدوارم او و دایی بتوانند در پرسپولیس موفق باشند.»

در ادامه سرمربی تیم سپاهان گفت: «این قهرمانی حاصل هماهنگی و هم‌دلی مجموعه سپاهان به‌ویژه کارگران کارخانه فولادمبارکه بود.»

هم‌چنین قلعه‌نوعی در واکنش به تشویق هواداران تیم استقلال گفت: «هواداران تیم استقلال به گردن من بسیار حق دارند و همیشه برای آن‌ها احترام زیادی قایل هستم. امادر طول یک‌سالی که در سپاهان بودم آرامش کاری بسیار خوبی داشتم و تمایل به ادامه هم‌کاری با این تیم دارم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment