Saturday, 18 July 2015
05 December 2021

«اعتصاب غذای محمد‌نوری‌زاد در پی ضرب و شتم»

2010 May 21

رادیو کوچه

گزارش‌ها از تهران حاکی است محمد نوری‌زاد نویسنده و کارگردان زندانی پس از مورد ضرب و شتم قرار گرفتن از سوی مسوولان زندان اوین از روز سه‌شنبه دست به اعتصاب غذا زده است.
به گزارش تارنمای کلمه، خانواده‌ی آقای نوری‌زاد اطلاع دادند که روز  سه‌شنبه محمد نوری‌زاد را به بهانه‌ی هواخوری از سلول خارج کرده‌اند و سپس ۵ نفر از عوامل امنیتی اوین بر سر وی ریخته و او را  به شدت کتک زده‌اند.
گفته می‌شود شدت ضربات شدید بوده به طوری‌که ضربه شدیدی که به سر این نویسنده وارد آمده است توسط پزشک زندان ضربه مغزی تشخیص داده شده است و بر اثر این ضربه بینایی وی مختل شده است.
آقای نور‌ی‌زاد نیز بعد از این عمل غیر اخلاقی و غیر قانونی ماموران زندان اوین در اعتصاب کامل آب و غذا به سر می‌برد. وی به خانواده خود اعلام کرده «اگر وضعیت به همین منوال باشد زنده نخواهد ماند.»
گفتنی است محمد نوری‌زاد به اتهام  نوشتن سه نامه خطاب به رهبر جمهوری اسلامی و هم‌چنین رییس قویه قضاییه  و در پی آن به اتهام توهین به رهبری و رییس قوه قضاییه از ۳۰ آذر ۱۳۸۸ در بازداشت به سر می‌برد .
وی هم‌چنین چهارمین نامه خود به رهبری را از داخل زندان اوین نوشت. دادگاه در حکم بدوی برای این هنرمند ۳ سال و نیم حبس به علاوه ۵۰ ضربه شلاق تعیین کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,