Saturday, 18 July 2015
07 December 2021
علت ضرب و شتم محمد نوری‌زاد روشن شد

«علت ضرب و شتم: نگارش نامه به رهبری از زندان»

2010 May 25

این خبر در بخش شایعه رادیو  کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

گفته می‌شود علت ضرب و شتم محمد نوری‌زاد، نویسنده و فیلم‌ساز دربند، نگارش و تدوین و ارسال نامه‌ای جدید خطاب به رهبری جمهوری اسلامی بوده است.

بنا به گزارش‌های رسیده به جرس، هر چند این نامه هنوز منتشر نشده،  ولی در ظاهر خبر انتقال آن از اوین به بیرون، موجب خشم بازجویان و مسوولان امنیتی بند محل نگهداری نوری‌زاد شده است.

به همین دلیل وی مورد ضرب و شتم شدید قرار می‌گیرد تا چگونگی انتقال نامه‌ جدید به بیرون از زندان را توضیح دهد. مطابق این خبر، نوری‌زاد در برابر فشار فیزیکی و روانی وارده، هم‌چون ماه‌های گذشته مقاومت کرده و در حال حاضر در اعتصاب غذا است.

طبق گفته فاطمه ملکی، ماموران زندان به بهانه هواخوری نوری‌زاد را به حیاط زندان برده و به‌شدت کتک زده بودند.

در همین حال بر اساس نظر پزشک زندان ضربه وارده به سر نوری‌زاد، ضربه مغزی تشخیص داده شده و بینایی وی را مختل کرده است‌. این در حالی است که روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد محمد نوری‌‌زاد در بند عمومی زندان اوین به سر می‌برد و از سلامت جسمانی خوبی نیز برخوردار است.

روز گذشته سایت خبر آنلاین نزدیک به علی لاریجانی خبر از آزادی قریب الوقوع نوری‌زاد داده بود.

گفتنی است محمد نوری زاد به دلیل سه نامه به رهبری و مقاله‌ای در نقد سخنان جناحی رییس قوه‌قضایه پنج ماه ‌پیش بازداشت شده است که ۷۰ روز آن را در انفرادی بود.

محمد نوری‌زاد به جرم نوشتن نامه‌هایش به رهبری و مقاله‌ای در نقد سخنان جناحی رییس قوه‌قضاییه به سه سال و نیم زندان هم‌راه با 50 ضربه شلاق مجازات شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,