Saturday, 18 July 2015
29 November 2020
میرحسین موسوی:

«هیچ نظامی بدون اشکال نیست»

2010 May 29

رادیو کوچه

میرحسین موسوی از رهبران مخالف دولت ایران  با بیان این‌که «هیچ نظامی بدون اشکال نیست» تصریح کرد: «اگر چار چوب‌های کلی حفظ می‌شد ایران به سمت خوبی حرکت می‌کرد.»

به گزارش تارنمای کلمه میرحسین موسوی روز شنبه در دیدار با جمعی از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب  با انتقاد نسبت به تداوم دستگیری و سرکوب مخالفان اظهار داشت: «نظام در حال حرکت به سمت تک‌صدایی است به طوری که هیچ اندیشه دیگری را تحمل نمی‌کند. تک‌صدایی خود منجر به استبداد و دیکتاتوری می‌شود و هیچ کس نیست که نداند اضافه بر استبداد و دیکتاتوری تک‌صدایی مهم‌ترین عامل بازدارنده توسعه است.»

وی هم‌چنین به بیان نسبت جنبش سبز و آرمان‌های انقلاب پرداخت و افزود: «جنبش سبز برای آزادی و عدالت است. عدالت برای مردمی که انقلاب کردند.»

میرحسین موسوی در ادامه تاکید کرد: «جنبش سبز با  بستن، گرفتن، تهدید و زندانی کردن  متوقف نخواهد شد چرا که خواسته‌های آن  برآمده از نیاز‌های واقعی انسان‌ها  است.»

به گفته‌ی آقای موسوی «این جنبش یک جنبش چهار فصل است. تجدید حیات می‌کند، در شکل‌های مختلف ظاهر می‌شود.»

این رهبر اصلاح‌طلب در ادامه سخنان خود تصریح کرد: «جنبش سبز برای آزادی و عدالت است. زمانی آرزوی ما بود که زندان‌ها خالی باشد و جشن بستن زندان اوین را بگیریم، اما حالا آن‌جا ساختمان‌سازی می‌کنیم که حجره‌های بیشتری داشته باشیم برای حبس بیش‌تر و هم این نشانی دیگر از انحراف و کج روی ماست که به نتیجه هم نخواهد رسید.

میرحسین موسوی ادامه داد: «همیشه می‌گویم کسانی که این زندان‌های وسیع را ایجاد کرده‌اند چقدر با واقعیت بیگانه‌اند.»

به گفته آقای موسوی «اگر قرار باشد که نظام باقی بماند ولی با پر‌کردن زندان‌ها یا با زدن و گرفتن دانشجویان و کارگران مسلمان، هنرمندان و سینماگران و روزنامه‌نگارن آیا می‌توان از چنین نظامی در جهان دفاع کرد؟»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,