Saturday, 18 July 2015
28 September 2021

«‌برگزاری جلسه رسیدگی به اتهام الیاس حضرتی»

2010 May 30

رادیو کوچه

جلسه رسیدگی به اتهام الیاس حضرتی، مدیر مسوول روزنامه اعتماد روز شنبه ‌در دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

در این جلسه که در شعبه ۷۶ به ریاست قاضی مدیرخراسانی و با حضور هیت منصفه مطبوعات برگزار شد، نماینده مدعی‌العموم کیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران عنوان نمود.

بنا به گفته‌ی نماینده دادستان تهران اتهام آقای حضرتی، «نشر مطالب خلاف واقع» درخصوص چاپ دو مطلب تحت عناوین «علی‌رضا بهشتی دچار عارضه قلبی شد» و «هفت سال زندان برای مهدی اقبال» عنوان شده است.

الیاس حضرتی در دفاع از خود در خصوص موارد اتهامی اظهار داشت: «پس از بررسی‌ها درباره خبر «مهدی اقبال» مشخص شد که اشتباه بوده و ما در مرحله بازپرسی نیز این مسئله را توضیح دادیم و فردای آن روز نیز تکذیبیه‌ای در روزنامه منتشر کردیم.»

وی درباره خبر دیگر مبنی بر این‌که «علی‌رضا بهشتی دچار عارضه قلبی شد»، گفت:  «خبر منتشره به نقل از خانواده‌ آقای بهشتی بود. بر این اساس ما آن را در روزنامه چاپ کردیم که من فکر می‌کردم پس از توضیحات لازم در دادسرا این پرونده مختومه شده است و از این‌که اکنون در جلسه‌ دادگاه حاضر شده‌ام تعجب می‌کنم که چرا پرونده به دادگاه ارسال شده است.»

مدیرمسوول روزنامه اعتماد به عنوان آخرین دفاع با بیان این‌که در عرصه مطبوعات به طور طبیعی امکان این‌گونه اشتباهات وجود دارد، تاکید کرد: «مسئله‌ی مهم این است که تعمدی در کار نباشد که درخصوص چاپ این مطلب نیز تعمدی نداشتیم.»

گفتنی است روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد اسفند ماه سال گذشته پس از هشت سال انتشار بر اساس حکم هیت نظارت بر مطبوعات توقیف شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,