Saturday, 18 July 2015
17 June 2021
یک طراح مد مالزیایی:

«پوشش اسلامی تنها پوشیدن لباس‌های سیاه نیست»

2010 May 30

رادیو کوچه

در دنیایی که صنعت مد در آن روز به روز در حال پیش‌رفت است، طراحی مد اسلامی هم به یکی از مهم‌ترین مباحث طراحی لباس تبدیل شده به گونه‌ای که بسیاری از طراحان غربی و اروپایی هزینه بسیاری را به این امر اختصاص داده‌اند البته در این میان مالزی بیش از سایر کشورها روی صنعت مد اسلامی سرمایه گذاری کرده است.

یک طراح مد مالزیایی گفت: «بسیاری از غیرمسلمانان فکر می‌کنند پوشش اسلامی تنها پوشیدن لباس‌های سیاه است.»

به نقل از سایت اینترنتی تایمز «توم آبنگ سائوفی او» اظهار داشت: «برخلاف باورهای موجود، یک نفر هم می‌تواند به اصول مذهبی خود پایبند بماند و در عین حال پیرو مد هم باشد.»

وی افزود: «طراحان مد اسلامی برای طراحی لباس‌های خود البته باید فاکتورهایی را که در دین اسلام بر آن تاکید شده، در نظر بگیرند. با وجود این مدهای لباس‌های اسلامی دارای تنوع فراوانی است و از طراح به طراح و از کشور به کشور متفاوت است.»

توم آبنگ سائوفی  در ادامه تصریح کرد: «در طراحی‌های من رنگ‌های شاد حرف اول را می‌زند، دوست ندارم لباس هایم سیاه باشد. لباس‌ها به جای آن‌که محدودکننده به نظر بیایند باید زیبا باشند.»

خانم توم معتقد است صنعت مد اسلامی پتانسیل‌های فراوانی دارد و مالزی در حال حاضر بیش‌ترین پیش‌رفت را در این زمینه داشته است.

وی با اعتقاد به از بین بردن کلیشه‌ها در نوع پوشش زنان مسلمان بر تغییر نوع پوشش‌ها هم‌زمان با پایبندی به شئون اسلامی تاکید کرد.

این طراح مد در مالزی تاکید  کرد: «روسری به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مد جدید در غرب است و مشهورترین طراحان مد اروپا نگاه ویژه‌ای به استفاده از این پوشش اسلامی در طراحی‌های خود دارند‌، هم‌چنین تولید مایوهای اسلامی انقلابی در صنعت پوشاک اسلامی برپا کرده است».

وی در پایان یکی از دلایل موفقیت مالزی در صنعت مد اسلامی را  تعداد زیاد مسلمانان در این کشور دانست و گفت: «بیش از نیمی از جمعیت مالزی مسلمان هستند و در عین حال این کشور همسایه ‌اندونزی است که بیش‌ترین تعداد مسلمانان جهان را به خود اختصاص داده است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,