Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
محمد نوری‌زاد فیلم‌ساز در بند:

«زندان اوین کهریزک دوم است»

2010 May 30

رادیو کوچه

محمد نوری‌زاد روزنامه‌نگار و وب‌لاگ‌نویس طی یادداشتی  در بند از ضرب و شتم خود در داخل زندان اوین خبر داد و آن‌  را «کهریزک دوم» نامید.
آقای نوری‌زاد در این یادداشت که در تارنمای کلمه منتشر شده است اظهار داشته که بنا به درخواست دادستان تهران نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی نگاشته است.
به نوشته‌ی این فیلم‌ساز و روزنامه‌نگار در بند هفته‌ی گذشته  عباس جعفری دولت‌آبادی در دیدار با وی  در زندان اوین خواست تا نامه‌ای به رهبر ایران بنویسد و از آیت‌اله خامنه‌ای تقاضای عفو و بخشش نماید.
او می‌گوید درخواست عفو را رد کرده اما پیشنهاد داده که به رهبر ایران نامه‌ای از واقعیات بنویسد که دادستان تهران با آن موافقت کرده است.
محمد نوری‌زاد در این نامه خطاب به آیت‌اله خامنه‌ای می‌نویسد: «من در اوین با هتاکی بازجوهای بی‌سواد و ضرب و شتم آنان مواجه شده‌ام. بازجوهایی که به قبیح‌ترین روش‌ها از متهمان اقرار می‌گیرند. با کثیف‌ترین رویه. و با زدن‌ها و فحش‌ها و تحقیرهای پلید. خیلی دوست داشتم در یک ملاقات حضوری کهریزک دوم را به شما معرفی کنم و از فجایع رفتاری کسانی بگویم که ادعای سربازی امام زمان را دارند…»
لازم به یادآوری است محمد نوری‌زاد در پی نوشتن نامه‌هایی خطاب به سران جمهوری اسلامی از جمله آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در آذر ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
وی در دادگاه به سه و نیم‌سال حبس و تحمل 50 ضربه شلاق محکوم شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,