Saturday, 18 July 2015
24 June 2021

«آیا این از گروه پروژه‌های اعتراف است»

2010 June 01

خبر ویژه / رادیو کوچه

پس از دستگیری‌های ممتد در پی انتخابات دهم ریاست جمهوری به نظر می‌رسد با قرار گرفتن در آستانه سال‌گرد این انتخابات دور تازه‌ای از این اعتراف‌ها شروع شده است. دقایقی پیش (ساعت پنج و سی دقیقه عصر روز سه‌شنبه یازدهم خرداد) از سوی مرتضا سمیاری دبیر واحد اجتماعی طیف علامه دفتر تحکیم وحدت که با میل شخصی وی ارسال هم شد. او لینک نامه‌ای را که در خبر‌گزاری فارس منتشر شده بود را به دوستانش و رسانه‌ها ارسال کرد که در عنوان آن ذکر شده بود: «با عرض سلام و معذرت از دوستان… او در این نامه درخواست کرده بود که متن تبرا او را از دفتر تحکیم وحدت بخوانند.»

انتشار این نامه در سایت حامی دولت فارس که سابقه روشنی در پروژه‌های اعتراف‌گیری دارد، جا دارد که توجه خاص به نو بیان، نوشتار و شیوه طرح موضوع داشت.

متن این نامه به شرح زبر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

این‌جانب مرتضی سیمیاری دبیر واحد اجتماعی طیف غیر‌قانونی دفتر تحکیم وحدت(علامه) با توجه به عدم رعایت اساس‌نامه و مرام‌نامه این سازمان دانشجویی و با توجه به موارد ذیل جدایی رسمی خود را از این مجموعه اعلام می‌دارم.

الف) با توجه با آیین‌نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی هر تشکل سیاسی در دانشگاه در شرایطی می‌تواند به حیات خود ادامه دهد که در زمان تاسیس و بعد از آن حداقل عرض 20 عضو و واحد پیراسته متشکل شده باشد در حالی که در زمان تشکیل آخرین نشست سراسری طیف علامه در تاریخ 20 مرداد 1387 این مصداق رعایت نگردیده است.

ب) بر اساس آیین‌نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد نحوه برگزاری نشست‌های رسمی تشکل‌های اسلامی در درون دانشگاه‌های تابع وزارت علوم و نیز بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با توجه به عدم رعایت این مصداق در نشست انتخاباتی مورخ 25 اسفند 1385نشست مشورتی مورخ 13 آبان 1386 نشست انتخاباتی 26 خرداد 1387 نشست انتخاباتی مورخ 20 مرداد 1387 که در آن نشست بنده به عضویت در مرکزیت این تشکل انتخاب شدم نشست مشورتی 16 آبان 1387 نشست مشورتی با هم‌کاری حزب اعتماد ملی در تاریخ 24 اردیبهشت 1388 و نیز برگزاری سایر نشست‌های یاد شده در محافل ضد انقلاب.

ج) عدم رعایت اساس‌نامه داخلی در پیروی و حفظ دست‌آوردهای انقلاب، امام و رهبری در مقابل تفکرات غرب‌زده به ویژه دولت آمریکا با مصداق حضور در کنفرانس برلین، پارلمان اروپا و نیز کنگره آمریکا.

د) انحراف فکری- عقیدتی و نفوذ گروهک‌های لیبرال، مارکسیست و وادادگی در مقابل ضد انقلاب داخل و خارج نشین و…

بر این اساس و سایر ادله روشن متن جدایی خود از این جریان غیرقانونی را با تبری نسبت به گذشته به پیش‌گاه ملت ایران تقدیم می‌نمایم.

مرتضی سیمیاری

10/3/89

رونوشت

وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران

هم‌چنین پیش از این نشریه جوان ارگان سپاه پاسداران در مقاله‌ای محمد صادقی عضو دیگر این دفتر را وابسته به پژاک معرفی کرده بود که صادقی در روز آنلاین در پاسخ به این نوشته عکس‌العمل نشان داده است. متن اظهارات محمد صادقی را نیز در این لینک می‌توانید مشاهده کنید:

محمد صادقی در واکنش به شایعه ارتباطش با پژاک:

رسانه‌های دولتی استعداد دروغ‌گویی را از دست داده‌اند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۲ Comments

  1. 1

    ممنون از اطلاع رسانی شما