Saturday, 18 July 2015
21 October 2020

«‌لحظات روحانی قبل از مرگ به علت امواج مغزی»

2010 June 02

محققان به تازگی اعلام کرده‌اند مرموز بودن لحظات قبل از مرگ می‌تواند در اثر جاری شدن آبشاری از امواج الکتریکی مغز لحظاتی قبل از این‌که مغز بمیرد به وجود آید.

به گزارش مهر، پزشکان بر این باورند قبل از مرگ انفجاری از فعالیت‌های مغزی رخ می‌دهد و این روی‌داد می‌تواند توضیحی علمی برای لحظات روحانی قبل از مرگ در افرادی باشد که تا مرز مرگ رفته و بازگشته‌اند.

محققان دانشگاه جورج واشنگتن معتقدند این انفجار الکتریکی می‌تواند توضیح دهد چرا برخی از بیمارانی که از حالت مرگ احیا شده و به زندگی بازگشته‌اند احساساساتی از قبیل قدم زدن به سوی راه‌رویی نورانی و یا شناور بودن بر بالای بدن خود را گزارش کرده‌اند.

به گفته این دانشمندان آن‌چه افراد پس از بازگشت به زندگی به یاد می‌آورند می‌تواند تحت تاثیر آزادسازی ناگهانی انرژی الکتریکی در سلول‌های مغزی خالی از اکسیژن باشد. در این شرایط جریان خون و سطوح اکسیژن کاهش پیدا کرده و سلول‌های مغز برای آخرین بار آخرین امواج الکتریکی خود را آزاد می‌کنند. این فرآیند در یک بخش از مغز آغاز شده و مانند یک آبشار به سرعت در سرتاسر مغز جاری می‌شود و به همین دلیل افراد می‌توانند تصاویر دهنی واضحی را تجربه کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,