Saturday, 18 July 2015
16 September 2021

«ارزش تجارت صنایع حلال، یک تریلیون دلار»

2010 June 03

رادیو کوچه

کارشناسان اقتصادی مالزیایی در پایان ششمین همایش مجمع جهانی اقتصاد اسلامی گفتند که به‌زودی در آینده‌ای نزدیک ارزش تجارت صنایع حلال از مرز یک تریلیون دلار خواهد گذشت.

برگزار‌کنندگان مجمع جهانی اقتصاد اسلامی که طی روزهای 18 تا 20 می ( 28 تا 30 اردیبهشت‌ماه) در کوالالامپور مالزی برگزار ‌شد اعتقاد دارند که ارزش تجارت صنایع حلال به‌ زودی از مرز یک تریلیون دلار نیز بیش‌تر خواهد شد.

به نقل از خلیج تایمز، دکتر سید ابوبکر الموهزار مدیرعامل بنیاد مجمع جهانی اقتصاد اسلامی گفت: «افرادی که هنجارهای اقتصادی اسلامی را دنبال می‌کنند روی‌کرد محافظه‌کارانه‌ای در پیش گرفته‌اند. شیوه ارایه وام ما بیشتر دارایی‌محور بوده در ارایه هر‌گونه محصولات اقتصادی مبتکرانه‌ای روی‌کرد سلطه‌جو ندارد. این امر می‌تواند ما را نسبت به تاثیرات بحران اقتصاد مصون بدارد و میزان آسیب اندکی هم که به وجود آمده است به علت ارتباط‌های بانک‌های اسلامی با بازارهای غربی بوده است.»

وی افزود: «جذابیت بانک‌داری و اقتصاد اسلامی به عنوان پیشنهاد متناوب و مشهودی برای بانک‌داری غیر اسلامی درحال افزایش است. مسلمانان جمعیت قابل توجهی از جهان را به خود اختصاص داده‌اند و این جمعیت به سرعت درحال رشد است که تمام این موارد نشانه رشد پتانسیل فعالیت‌های تجاری و اقتصادی هم‌گام با خطوط اقتصاد اسلامی است.»

نتایج ششمین همایش مجمع جهانی اقتصاد اسلامی یکی از مهم‌ترین روی‌دادهای تجاری امسال است که درباره فرصت‌های تجاری در جهان اسلام به بحث پرداخت.

گفتنی است در این همایش حدود 2000 شرکت کننده از رهبران جهان و جامعه تجارت جهانی حضور داشتند. چندین نفر از سران کشورها و مدیران جرایی شرکتهای بین‌المللی برجسته نیز در این همایش شرکت کردند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,