Saturday, 18 July 2015
18 October 2021

«انتقاد مطهری به سیاست‌های احمدی‌نژاد»

2010 June 06

رادیو کوچه

علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن اعتراض به ناتمام گذاشتن سخن‌رانی حسن خمینی نواده آیت‌اله خمینی در مراسم سال‌روز درگذشت وی نسبت به سیاست‌های محمود احمدی‌نژاد انتقاد کرد.

آقای مطهری که طی یادداشتی برای تارنمای تابناک که برخی آن را منتسب به محسن رضایی می دانند نسبت به وقایع روز چهاردهم خردادماه انتقاد کرد و از آن به عنوان «حادثه تلخ» یاد کرد.

وی افزود: «آقایانی که اصرار بر شبیه‌سازی حوادث امروز با حوادث صدر اسلام دارند، آیا صحیح می‌دانند که آن‌ها و دار و دسته‌شان را به سپاه عمر سعد و ابن‌زیاد تشبیه کنیم؟»

آقای مطهری در سخنان خود از شخص خاصی نام نبرد اما به نظر می‌رسد منظور وی آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی باشد.

آیت‌اله خامنه‌ای در سخنان روز جمعه خود در یک شبیه‌سازی تاریخی بدون اشاره به نام میرحسین موسوی و مهدی کروبی آن‌ها را با طلحه و زبیر، دو شخصیت مخالف امام اول شیعیان مقایسه کرده بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه  با انتقاد از اظهارات محمود احمدی‌نژاد افزود: «در روزی که باید از وحدت سخن رانده می‌شد، پروژه تفرقه اجرا شد و این به صلاح کشور نبود.»

به گفته‌ی آقای مطهری ممانعت از سخن‌رانی حسن خمینی  یک حادثه از پیش طراحی شده بود که شخص رییس جمهوری در آن نقش اساسی داشت.

به اعتقاد علی مطهری  اصرار بر طولانی کردن سخنان احمدی‌نژاد برای این‌که  وقتی برای سیدحسن باقی نماند و نیز جمله آخر ایشان که «اکنون به سخنان رهبر انقلاب گوش فرا می‏دهیم» دلیل بر این مدعا است.

این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: «احمدی‌نژاد مانند کودک یک خانواده شده است که هرچه دیگران را اذیت می‌کند مورد تشویق قرار می‌گیرد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,