Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
مهدی کروبی:

«تمامیت‌خواهی حاکمان مصیبت‌بار است»

2010 June 06

رادیو کوچه

مهدی کروبی از رهبران مخالف دولت ایران با انتقاد از تمامیت‌خواهی حاکمان جمهوری اسلامی تاکید کرد که با این شیوه حکومت‌داری مخالف است.

آقای کروبی روز شنبه در گفت‌و‌گویی اختصاصی با مجله نیوزویک با بیان این‌که «نظامیان کاملن کنترل عرصه‌های سیاسی و اقتصادی را به دست گرفته‌اند»، تصریح کرد: «من با تمامیت‌گرایی گروهی که اکنون در مسند قدرت است مخالفم، گروهی که فجایع و مصیبت‌های بسیاری برای کشور به بار آورده است.»

وی افزود: «من سال‌های بسیاری در زندان‌های رژیم شاه محبوس بوده‌ام. در برخی موارد شکنجه‌ها و آزارهای صورت گرفته در زندان (در وقایع پس از انتخابات)، حتا از زمان شاه هم بدتر بوده است.»

به گفته‌ی آقای کروبی کسانی که مسوول خشونت‌ها و سرکوب خشونت‌آمیز مردم‌اند، همان کسانی هستند که مسوول برگزاری انتخابات هم بوده‌اند.

آقای کروبی هم‌چنین گفت که برای برگزاری راه‌پیمایی معترضان در 22 خرداد ماه امسال، تقاضای مجوز شده است.

به گفته وی، در صورتی که مسوولان وزارت کشور با این تقاضا مخالفت کنند، رهبران جنبش سبز به دنبال راه دیگری خواهند بود.

این رهبر اصلاح‌طلب در ادامه یادآور شد: «دولت‌های خارجی نباید از ما حمایت کنند، چون در این صورت حکومت ما را به جاسوسی برای آن‌ها و تلاش برای تحقق اهداف دولت‌های خارجی متهم خواهد کرد. اما من از مردم سراسر جهان و به‌خصوص ایرانیانی که در خارج از مرزهای کشور زندگی می‌کنند می‌خواهم که از جنبش مردم ایران حمایت کنند.»

به اعتقاد آقای کروبی راه خروج از بحران کنونی، بازگشت به قانون اساسی است و این مستلزم آزادی همه زندانیان سیاسی، آزادی رسانه‌ها، احترام به حقوق دانشجویان و شخصیت‌های دانشگاهی و اصلاح شیوه‌های مدیریت کشور است.

مهدی کروبی در پایان تاکید کرد: «ما نمی‌خواهیم انقلاب دیگری را تجربه کنیم. ما می‌خواهیم با بهره‌گیری از روش‌های غیرخشونت‌‌آمیز، حکومت را اصلاح کنیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment