Saturday, 18 July 2015
24 June 2021

«بازداشت طاهری عضو هیت‌علمی دانشگاه‌مازندران»

2010 June 07

رادیو کوچه

در پی افزایش روند بازداشت فعالان دانشجویی و اساتید دانشگاه طی چند روز گذشته استاد طاهری عضو هیت علمی دانشگاه مازندران بازداشت شد.

گزارش‌های رسیده حاکی است استاد طاهری که در دانشگاه مازندران فعالیت می‌کرد از سوی نیروهای اطلاعاتی بازداشت و روانه زندان متی کلای بابل شده است.

وی پیش از این نیز در زمستان سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود و در زندان اطلاعات مازندران به سر می‌برد که سرانجام با قرار وثیقه آزاد شده بود.

پیش از این نیز دکتر علی‌اکبر سروش و احمد میری از اعضای هیت علمی دانشگاه علوم و فنون بابل و دانشگاه مازندران توسط وزارت اطلاعات دستگیر شده و دوران بازداشت‌شان را در زندان اداره اطلاعات مازندران و متی کلای بابل سپری کردند.

گفتنی است این استاد دانشگاه دارای سابقه عارضه قلبی است و وضعیت جسمی وی بسیار وخیم گزارش شده است.

هم‌چنین گزارش‌ها از زندان متی کلای بابل حاکی از آن است که 5 دانشجوی دربند زندان بابل دارای وضعیت نامناسب هستند  و در چند روز اخیر از هرگونه تماسی با خانواده‌های خود محروم شده‌اند.

محسن برزگر، ایمان صدیقی، مشفق سمندری، حسین جلیل نتاج و  نیما نحوی دانشجویانی هستند که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام  هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت‌شان در زندان متی کلای بابل هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,