Saturday, 18 July 2015
25 June 2021

«وقتی که تحصیل هم جرم می‌شود»

2010 June 08

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا بر اساس تقاضای مدیر وبلاگ و یا انتخاب دبیر روز است و نگاهی بی‌طرفانه در آن حاکم است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. این رادیو باز نشر وبلاگستان را فرصتی برای نقد و بررسی آن می‌داند. این بخش با هدف ایجاد فرصت نقد و بررسی در فضای رسانه‌ای وب منتشر می‌شود و بی‌شک نظر نویسندگان آن است و نه رادیو کوچه. کوچه خود را موظف به انتشار عمده نظرهایی می‌داند که در وبلاگستان منتشر می‌شود و از آن مطلع می‌شود.

فریدوم

امروز «جهان نیوز» خبری را منتشر کرده است که واقعن ما خوشمان آمد.حتمن می‌گویید چه عجب، بله دقیقن چه عجب که سایتی مثل جهان نیوز به علم‌آموزی بهاییان اعتراف می‌کند. تعجب می‌کنید؟ عزیزان من، مدارکش هم موجود است. جهان نیوز چنین گفت: «… به گفته منابع مطلع اخیرن فرزندان دانش‌آموز این فرقه (منظورشان همان دیانت بهایی است) پس از پایان دوره متوسطه به دلیل وجود برخی محدودیت‌ها که قادر به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور نیستند از طریق اینترنت در دانشگاه‌های بین‌المللی ثبت نام کرده و ادامه تحصیل می‌دهند. …»

اول این‌که خودشان هم اعتراف کرده‌اند که در ایران برای ما محدودیت ایجاد کرده‌اند، و تنها راهی که مانده همین تحصیلات آنلاین است که آقایان چشم دیدن همین را هم ندارند. در ادامه هم چنین گفته: «… گفته می‌شود تحصیل و طی مدارج عالی دانشگاهی و ارتقا موقعیت و پایگاه اجتماعی پیروان این فرقه انحرافی به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی توسط سران آن تعریف و تبیین شده و کلیه افراد موظفند در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورند…»

خب این کجایش بد است؟ آن‌چنان این خبر را مرموزانه نقل کرده‌اند که گویی بهاییان جنایت کرده‌اند، از کی تا حالا درس خواندن هم بد شده؟ در کدام دین آسمانی با علم و علم‌آموزی مخالفت شده که شما این را تنها از الویت‌های بهاییان می‌دانید؟ مگر در اسلام علم‌آموزی الویت ندارد؟ مگر نه این‌که حضرت محمد فرموده است «زگهواره تا گور دانش بجوی؟» یا این‌که در جای دیگری می‌فرمایند: «اطلبو العلم ولو بالصین» (دانش را بیابید و در کسب آن کوشش ‍ کنید حتا اگر در چین باشد).

حالا مشکل شما با درس خواندن بهاییان چیست؟ خودتان که اهل علم نیستند، حالا که عده‌ای هم پیدا شده‌اند و با وجود تمام مشکلاتی که شما برایشان درست کرده‌اید، به تحصیل علم رو آورده‌اند، شاکی هم شده‌اید؟ اگر هم گله و شکایتی باشد، ما بهاییان از شما گله داریم که چرا در وطن خودمان ما را از تحصیلات عالیه محروم می‌کنید؟ چرا به عنوان یک ایرانی حق نداریم مانند دیگر شهروندان ایرانی به دانشگاه‌های کشورمان برویم و باید با کلاس‌ها و دانشگاه‌های آنلاین سروکله بزنیم.

حضرات این‌قدر کم آورده‌اند که دیگر از درس خواندن بهاییان هم ایراد می‌گیرند. واقعن حسادت هم حدی دارد، اخوی، مگر کسی جلوی شما را گرفته، شما هم برو و درس بخوان، تازه تمام امکانات کشور هم که در اختیار شماست و انواع و اقسام سهمیه هم که برای ورود به دانشگاه در اختیار دارید، بسم اله.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , 

۲ Comments


 1. جلال
  1

  خبر فوق اعتراف به دروغ های جمهوری اسلامی است. چند ماهی بیش نیست که آقای لاریجانی در ژنو اعلان فرمودند بهائیان از حق تحصیل برخوردارند!!!! حقیقتاً این ننگ بزرگی نیست که که جمهوری اسلامی حقوق شهروندی ایرانیان را زیر پا می گذارد و از طرفی مدعی است که همهء ایرانیان از حقوق شهروندی بهره مندند؟! خدایا تقوایشان ده.


 2. طاهره
  2

  بفرموده حضرت نبی اکرم ( ص) : ” اطلبوالعلم من المهد الی اللحد . ” ” زگهواره تا گور دانش بجوی . ”

  خدمت محترم مدیریت سایت جهان نیوز عرض نمایم . بهاییان به اصل محکم و مقدس فراگیری علم و دانش بسیار معتقدند چه که فراگیری آن انسان را خردمندتر مینماید و به افکار مبارک و متعالی دست می یابد و بیشتر به فکر ارتقاء مدنیت بشری و رفاه انسانها و آرامش مردمان مشغول میشود خصوصا که با آمیز ه های معنوی و اخلاقی پاک و مقدس قرین و عجین شود ، نور علی نور است . و سبب اطمینان و آسایش اهل امکان . حال شما بر خلاف دستور سرور رسل و کائنات محمد مصطفی (ص) عمل میکنید و جوانان بهایی را از ورود به دانشگاهها محروم میکنید حال آنکه آنان هموطن و هم نوع شما هستند و انان شما را دوست میدارند اما شما بخاطر آموزه های انسانهای بد اندیش دوستداران خود را دشمن خطاب کرده اید و بین خود و آنان مرز موهوم جدایی میکشید ، اما دوستان حقیقی بهایی شما باز هم کارهای اشتباه شما را میبخشند و فراموش میکنند و سعی دارند دستور آن مهربان پیامبر عزیز اسلام و نیز پیامبر خویش را با تمام وجود اجرا و عمل نمایند ، البته روزی فرا میرسد که شما بیدار خواهید شد و در خواهید یافت که ما بهاییان همه شما را دوست داشتیم و داریم ، اما با همه بیوفایی ها و جفاهای شما باز هم صبوریم و پر استقامت و به تحصیل علم ادامه میدهیم تا برای آیندگان فرزندان هم خود وهم شما انسانهای پاک و فرهیخته باشیم و بهتر از قبل در خدمت همه و فرزندان آتی خود شما ها باشیم . اینست رسم عشق و سوختن حقیقی ما بهاییان در راه محبت کل چه دوست چه دشمن .

  یک نکته را هم اضافه نمایم : شما با این عنوان در سایتتان به همه عالم نشان دادید که براستی ما را از حق تحصیل محروم نموده اید و این نقض حقوق بشر است و در حالیکه کار علم اموزی ما کاری است صواب ، هم قانونی و هم طبق شرع الهی و حکمت ربانی . خداوند به همه شما راه صحیح عشق و دانایی و معرفت و محبت حقیقی الهی را نشان دهد .

  همه ما خواهران وبرادران هم هستیم و نباید بین ما دشمنی و جدایی باشد هر کدام از ما با هر نوع عقیده ای میتوانیم در کمال صلح و محبت و احترام وادب با هم برای رفاه عالم انسانی و احیای کشور عزیزمان ایران قیام کنیم . پس ، بشتابید که وقت تنگ است و مطرب آهنگ رفتن مینوازد . عنقریب عمر خاکی ما در این دنیا تمام خواهد شد و به حکم ” انا لله و انا الیه راجعون ” بسوی خالق حقیقی و هستی بخشمان خواهیم پر گشود …..

  با سپاس
  طاهره