Saturday, 18 July 2015
20 June 2021
در پایان جلسه غیر‌علنی

«قطعنامه تحریم علیه ایران نهایی شد»

2010 June 08

رادیو کوچه

گزارش‌ها حاکی است در پایان جلسه غیر‌علنی شب گذشته ۱۵ کشور عضو شورای امنیت در نیویورک دور تازه‌‌ای از تحریم‌ها علیه ایران به بحث گذاشته شده است.

به گزارش سی‌ان ان، ایالات متحده در تلاش است تا راه حلی برای افزایش تحریم‌ها بر علیه ایران در مورد برنامه هسته‌ای و هم‌چنین هم‌راه کردن نظر شورای امنیت سازمان ملل با نظرات خود بیابد.
یکی از مقامات آمریکایی عنوان کرد دو کشوری که از متحدان آمریکا هستند با افزایش تحریم‌ها بر علیه ایران مخالفت کرده‌اند که باید برای اعلام مخالفت خود توضیحات لازم را داشته باشند.
گفته می‌شود متن نهایی چهارمین قطعنامه تحریم های ایران آماده شده و به احتمال فراوان روزهای چهارشنبه یا پنج‌شنبه  در شورای امنیت سازمان ملل متحد به رای گذاشته می‌شود.
سخن‌گوی ایالات متحده  در این مورد گفت: «تا قبل از جلسه شورای امنیت سازمان ملل باید به این مخالفت پایان دهیم.»
پی.جی. کرولی زمان مشخصی را برای دست یافتن به این هدف اعلام نکرد اما به به شکل غیررسمی اظهار کرد: «این مسئله باید تا چهارشنبه یا پنج‌شنبه به نتیجه برسد.»
آمریکا هنوز از به‌دست آوردن رای مثبت ترکیه و برزیل به عنوان متحدانش ناامید نشده است، دو کشوری که با افزایش تحریم‌ها مخالفت کرده‌اند و به طور رسمی از تغییر نیافتن نظرات خود خبر داده‌اند.
این مقام آمریکایی در پایان اضافه کرد: «ما به تلاش خود برای متقاعد کردن این دو کشور برای تغییر در نظراتشان و به‌دست آوردن رای مثبت ادامه می‌دهیم. به هر‌حال هرکشوری برای تصمیم‌گیری خود مختار است اما باید توضیحات لازم را در مورد مخالفت‌های خود ارایه دهند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,