Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
در روز 22 خرداد

«اعتصاب سبز دانشجویان دانشگاه آزاد»

2010 June 11

مطلب‌های بخش وبلاگستان به نقل از نامه‌های رسیده و یا وب‌لاگ‌هایی است که با درخواست از طریق پست الکترونیکی برای انتشار به این رسانه ارسال می‌شوند. بدیهی است که انتشار این مطلب‌ها فقط در راستای حرکتی در جهت جریان آزاد رسانه‌ای است و به هیچ وجه به معنای تایید آن نیست. این مطلب‌ها با انتشار در این بخش می‌تواند توسط کسانی که نقدی بر آن دارند مورد نقد واقع شود.

دانشجویان دانشگاه آزاد واحدهای تهران مرکز، تهران جنوب، تهران شمال، علوم تحقیقات روز 22 خرداد به دانشگاه نمی‌روند.

هم‌چنین این دانشجویان از اساتید و کارمندان دانشگاه نیز خواسته‌اند تا در این اعتصاب به دانشجویان بپیوندند.

متن کامل بیانیه به شرح ذیل می باشد:

«به نام یگانه خالق آزادی»

نزدیک به یک‌سال از تقلب انتخاباتی صورت گرفته و تاراج اعتماد مردم این سرزمین می‌گذرد و دولت بر آمده از کودتا غافل از آن‌که به سر نیزه می‌توان تکیه کرد ولی بر روی آن نمی‌توان نشست روی پایه‌های دروغ و ریا و جعل و تحریف و خرافه به پیش می‌رود.

اکنون با گذشت یک‌سال از خرداد ماه 1388 جنبش سبز مردم ایران نیز تولد یک سالگی خود را پشت سر گذاشته و می‌رود تا وارد دو سالگی خود شود. جنبشی که ریشه در شرافت مردمان دارد و با سرخی خون شهدای سبز خود آب‌یاری شده است و فراز و نشیب‌های بسیاری را به خود دیده است.

با توجه به تجربیات ارزش‌مند به دست آمده در طول یک‌سال گذشته لزوم تمرین و انجام حرکت‌های مدنی و خشونت پرهیز دیگری علاوه بر حضور در خیابان‌ها به چشم می‌خورد چه آن‌که جنبش سبز مردم ایران تنها در کف خیابان‌ها خلاصه نمی‌شود و می‌بایست حضور سبز مردم  و هم‌بستگی ایشان به صورت‌های دیگر نیز تجلی پیدا کند.

سرکوب‌های وحشیانه صورت گرفته که هیچ حد و مرز اخلاقی و انسانی و اسلامی نمی‌شناسد شکل‌گیری و بروز مخالفت‌ها و مقاومت‌های مدنی را اجتناب ‌نا‌پذیر می‌نماید.

جیره‌خواران و مواجب بگیران مثلث تیغ و تسبیح و نفت در این یک‌سال هر چه در توان داشتند رو کردند و از هیچ شرمی ابا نداشتند و به هم‌راه اربابان و جیره‌دهندگانشان خود بافتند و خود باور کردند و خود گریستند.

نیرو‌های امنیتی و نظامی به هم‌راه مزدوران بسیجی دانشجویان و استادانشان را بازداشت نموده و به جای کلاس درس روانه زندان‌ها نمودند. با باطوم و چماق و قمه و اسلحه و زنجیر به دانشگاه حمله نمودند و بسیاری از دانشجویان را از دانشگاه اخراج و از تحصیل منع نمودند و به جای ایشان مزدوران بله قربان‌گویشان را با سهمیه‌های آن‌چنانی وارد دانشگاه‌ها نمودند تا بلکه به زعم خود بتوانند صدای دانشگاه را خفه کنند اما پیکر نحیف و رنجور و زخم خورده دانشگاه افتان و خیزان به حیات انتقادی خود ادامه داده است و بار ها ثابت نموده است که دانشگاه زنده است و زنده خواهد ماند.

حلقه سخت کودتا به هم‌راه بازوان سرکوبش که فکر می کرد می‌تواند کنترل دانشگاه را در دست گیرد اکنون سخت گیج شده است و نقشه‌های شوم خود را بر آب می‌بیند.

دانشجویان عزیز!اساتید گرامی!کارمندان محترم!

کنترل فضای دانشگاه نه به دست عوامل انتظامات و حراست و نه به دست کمیته‌های ظالمانه انضباطی است و نه به دست بسیج است و نه به دست سایر عوامل امنیتی.

کنترل دانشگاه به دست خود ماست، دانشگاه خانه دوم ماست و هیچ‌کس بیش از ما مستحق استفاده از آن نیست. مردمان ما می‌بایست بد‌فرمانی مدنی و نافرمانی مدنی را تجربه کنند و به باور ما نقطه آغاز این تجربه دانشگاه است.

اگر تجمعات مسالمت‌آمیز ما را سرکوب می‌کنند و هم‌کلاسی‌ها و اساتیدمان را به بند می‌کشند و زندان می‌افکنند و برای کارمندان زحمت‌کشی که برای ما دل‌سوزی می‌کنند پرونده‌ها می‌سازند، اگر یک روز در دانشگاه حاضر نشویم چه خواهند کرد؟

ما دانشجویان اعلام می‌داریم که روز شنبه 22 خرداد ماه 1389 هم‌زمان با سال‌گرد کودتای انتخاباتی صورت گرفته در اعتراض به:

–          تقلب آشکار در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و دزدیده شدن رای مردم

–          وقایع رخ داده پس از انتخابات و قتل تعدادی از هم‌وطنانمان

–          بازداشت هم‌کلاسی‌ها و اساتیدمان و ممنوع‌التحصیل و ممنوع‌التدریس کردن تعدادی از ایشان

از حضور در دانشگاه و کلاس‌های درس خود‌داری خواهیم نمود و از اساتید و کارمندان محترم نیز می‌خواهیم تا با خود‌داری از حضور خود بر سر کلاس‌های درس و محیط اداری دانشگاه در این اعتصاب سبز با ما هم‌راه شوند و دوشادوش مردم عزیزمان در اعتراضات مدنی و مسالمت‌آمیز شرکت نمایند.

جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد‌های تهران مرکز، تهران جنوب، تهران شمال، علوم تحقیقات

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,