Saturday, 18 July 2015
28 September 2021

«پروازی برای خروج خامنه‌ای از کشور»

2010 June 12

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

چند تن از افسران و اعضای سابق سپاه که از ایران گریخته‌اند، در مصاحبه با روزنامه گاردین گفتند که رهبران حکومت پس از انتخابات چنان متوحش شده بودند که برای خروج آیت‌اله خامنه‌ای و محمود احمدی‌نژاد هواپیماهایی به مقصد سوریه آماده شده بوده است.

محمد حسین ترکمان، عضو سابق بسیج با اظهار این‌که در جریان سرکوب تظاهرات اعتراضی از نزدیک شاهد رفتار مقامات ارشد و فرماندهان نیروهای محافظ رهبران حکومت بوده، می‌گوید که در آن زمان، وحشت و دست‌پاچگی به وضوح در حرکات و اقدامات این افراد از جمله تغییرات مکرر در رده‌های دولتی مشهود بوده است.

به گفته‌ی وی آیت‌اله خامنه‌ای اعتماد خود را حتا به تیم محافظان و واحدهای اطلاعاتی ویژه خود از دست داده بود تا حدی که دفتر او با تعبیه دستگاه‌های شنود و دوربین‌های مخفی برای زیر نظر گرفتن این افراد، به جاسوسی در مورد جاسوسان رهبری پرداخته بود.

این عضو سابق بسیج از وجود شکاف و اختلاف در بدنه سپاه پاسداران خبر می‌دهد و می‌گوید که با افزایش این شکاف، رژیم هزاران روستایی جوان را جانشین پاسداران با سابقه کرده است هر چند در صورتی‌که دولت با خطر سقوط مواجه شود، اختلافات کنار گذاشته خواهد شد.

محمد‌رضا مدحی، از افسران سابق سپاه که از مجروحان شیمیایی جنگ ایران و عراق نیز هست، می‌گوید که سیاست جاری سپاه پاسداران مبتنی بر پاکسازی این نیرو از اعضای قدیمی‌تری است که نسبت به آرمان های انقلاب  وفادار مانده‌اند و در این جابجایی، کسانی جایگزین سپاهیان قدیمی شوند که اکثرا هیچ استنباطی از خوب و بد، قانون و قانون شکنی ندارند، و هنگامی که اسلحه به دست می‌گیرند، به سادگی مرتکب قتل می‌شوند.

به گفته این افسر سابق سپاه، این نیرو در تمام نهادهای حکومتی حضور دارد و امکانات اقتصادی گسترده‌ای را در اختیار گرفته و با استفاده از این شرایط، به عضوگیری می‌پردازد.

گفتنی‌ست این اظهارات در شماره امروز روزنامه گاردین منتشر شد که شامل متن مصاحبه با چهار عضو سپاه پاسداران و نیروی بسیج بود که گفته‌اند «به دلیل این‌که تحمل مشاهده برخورد نیروهای دولتی با معترضان را نداشته اند شغل خود را ترک کرده و به خارج گریخته‌اند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,