Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
زاکومی-جام جهانی فوتبال آفریقای جنوبی

«روز اشتباهات فردی و گل‌های سریع»

2010 June 13

روز دوم مسابقات جام جهانی با برد تیم کره جنوبی برابر یونان آغاز شد و با پیروزی آرژانتین برابر نیجریه ادامه پیدا کرد. در بازی آخر روز دوم نیز آمریکا و انگلستان در دیداری پرتنش امتیازها را تقسیم کردند.

درنخستین بازی روز دوم، دو تیم کره جنوبی و یونان از گروه B مسابقات به مصاف هم رفتند که تیم کره جنوبی توانست حریف اروپایی‌اش را با نتیجه دو بر صفر شکست دهد و نخستین پیروزی مسابقات را به نام آسیایی‌ها ثبت کند.

کره‌ای‌ها برای رسیدن به گل در این مسابقه چندان منتظر نماندند و در دقیقه هفتم دیدار به گل رسیدند. «لی یونگ سو» در این دقیقه از بازی بر روی ارسال ضربه‌ای آزاد از نزدیکی نقطه کرنر و با جای‌گیری هوشیارانه در تیر دوم توانست تیمش را در ورزشگاه «نلسون ماندلا» از حریف اروپایی‌اش پیش بیاندازد.

کره‌ای‌ها پس از گل نخست، حملاتشان را ادامه دادند و در دقیقه 52 دیدار توسط «جی سونگ پارک» به گل رسیدند. پارک این گل را با یک توپ ربایی از میانه میدان و بر اثر اشتباه «لوکاس وینترا»، مدافع یونان، به ثمر رساند.

پس از این گل، دو تیم به حملاتشان ادامه دادند اما این حملات نتیجه‌ای نداشت و این دیدار با همین نتیجه به پایان رسید. در پایان این دیدار، پارک جی سونگ به عنوان بهترین بازیکن میدان برگزیده شد. او درباره بازی آینده تیمش برابر آرژانتین گفت: «در این جام جهانی ممکن است اتفاقات غیرمنتظره‌ای بیفتد و این همان چیزی است که قصد انجامش را داریم.»

در دومین دیدار روز دوم هم دو تیم آرژانتین و نیجریه به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی یک بر صفر تیم آرزانتین به پایان رسید.

آرژانتینی‌ها این دیدار را هجومی آغاز کردند و تا پیش از به ثمر رساندن نخستین گل دیدار در دقیقه ششم، چندین بار تا آستانه فروپاشی دروازه نیجیره پیش رفتند. تک گل این دیدار نیز بر روی یک ضربه کرنر و ضربه سر هنرمندانه «گابریل هاینزه»، مدافع آرژانتین، به ثمر رسید.

دروازه‌بان نیجیریه در این دیدار، «ویسنت انیه ما»، 6 بار دروازه‌اش را از فروپاشی نجات داد و بهترین بازیکن میدان لقب گرفت.

در این دیدار علاوه بر تلاش دروازه بان نیجریه، بی‌دقتی مهاجمان آرزانتین نیز سبب شد که این دیدار با همین نتیجه به پایان برسد. «لیونل مسی»، مرد سال فوتبال جهان، در این دیدار فرصت‌های فراوانی را از دست داد اما «دیه‌گو مارادونا»، سرمربی آرژانتین در پایان دیدار به حمایت از بازیکنش پرداخت و گفت: «او در هر لحظه بازی به توپ بسیار نزدیک بود. فوتبال بدون تماشای مسی، اصلن زیبا نخواهد بود.»

در گروه B این مسابقات، تیم‌های کره جنوبی و آرژانتین با 3 امتیاز به ترتیب جایگاه اول و دوم گروه را از آن خودشان کرده‌اند و تیم‌های نیجریه و یونان هم بدون امتیاز در رتبه‌های بعدی ایستاده‌اند.

در آخرین دیدار روز دوم نیز دو تیم آمریکا و انگلستان از گروه C این مسابقات به مصاف هم رفتند که این دیدار پرتنش با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید.

در این دیدار ابتدا تیم انگلستان توسط «استیفن جرارد» با یک ضربه بغل پای دقیق در دقیقه پنجم دیدار به گل رسید. پس از این گل، تیم آمریکا حملات پراکنده‌ای را روی دروازه انگلستان تدارک دید و توانست در دقیقه چهلم دیدار توسط «کلینت دمپسی» و بر روی اشتباه مسلم «رابرت گرین»، دروازه بان انگلستان، به گل تساوی برسد. رابرت گرین در این صحنه نتوانست شوت کم رمق و زمینی دمپسی، که از پشت محوطه جریمه و به وسط دروازه نواخته شده بود، را مهار کند و توپ پس از مهار ناموفق او به آرامی در درون دروازه جای گرفت.

در نیمه دوم تیم انگلستان بر شدت حملاتش افزود اما مردان «فابیو کاپلو» نتوانستند گل برتریشان را وارد دروازه آمریکا کنند و این دیدار با همین نتیجه به پایان رسید.

در پایان این دیدار نیز «تیم هاوارد»، دروازه‌بان آمریکا، به خاطر تلاش‌هایش در بسته ماندن دروازه تیمش به عنوان برترین بازیکن میدان لقب گرفت. او در این دیدار هفت بار دروازه‌اش را از فروپاشی نجات داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,